Jeżeli chcesz jechać w góry, ale Tatry już ci się znudziły, to czas byś odwiedził Bieszczady. Bieszczady to góry znajdujące się w województwie podkarpackim, a ich największym szczytem (w Polsce) mierzącym 1346 m n.p.m. jest Tarnica.

Data dodania: 2016-07-15

Wyświetleń: 644

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wycisz się i obcuj z przyrodą w Bieszczadach!

Jaki klimat panuje w Bieszczadach?

Jest to klimat przejściowy, umiarkowanie ciepły. Przeważa tutaj głównie klimat kontynentalny, a więc nie musimy się bać, że będzie nam szczególnie zimno podczas zwiedzania tych terenów. Oczywiście mówimy tu o zwiedzaniu w miesiącach letnich. Zimy bowiem potrafią tu być dość mroźne a temperatura, może spaść nawet do – 30 stopni Celsjusza.

Na co uważać?

W Bieszczady zamieszkiwany są przez wiele różnych gatunków zwierząt, a niektóre wśród nich to zwierzęta drapieżne. Kogo więc możemy spotkać, przemierzając te górzyste regiony naszego kraju? Niedźwiedzie, wilki, żubry rysie oraz jelenie, widząc je z oddali, należy zachować szczególną ostrożność, żeby nikomu nie stała się krzywda.

Atrakcje dla naprawdę wytrzymałych

Bieszczady to także miejsce co roku odwiedzane przez miłośników ultramaratonów. To tutaj odbywa się słynny na całą Polskę bieg rzeźnika. Biegacze mają tu do pokonania trasę mierzącą 80 km i to w dodatku w trudnym górzystym regionie.

Ile kosztuje wypad w Bieszczady?

W zależności od standardu oraz miejscowości docelowej, w której zamierzmy spędzić noc, ceny mogą się nieco różnić, jednak średnio będzie to od 30 do 50 zł za noc. Dodatkowo do ceny wyjazdu musimy doliczyć oczywiście koszty transportu, które są zależne od miejsca, z którego zaczynamy podróż oraz wybranego środka transportu. Nie możemy również zapomnieć o zaplanowanie budżetu na jedzenie oraz inne wydatki.

Ogólnie rzecz biorąc, Bieszczady to doskonałe miejsce, jeżeli chcemy pojechać w góry, by się trochę wyciszyć. Wiele miejscowości górskich w Bieszczadach jest zdecydowanie spokojniejsze od swoich odpowiedników w Tatrach. Miejscowości te są też dużo mniej tłoczne. Jeżeli więc masz dość miejsc gdzie trudno normalnie poruszać się po ulicy, Bieszczady powinny cię zadowolić.

Bieszczady to również doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników przyrody. Można tam obcować z tysiącami różnych gatunków roślin oraz obserwować dzikie zwierzęta. Szczególnie dobrą porą roku do tego typu doświadczeń, jest lato, które jak na obszar górski jest bardzo ciepłe i zapewnia dobre warunki atmosferyczne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona