Pomimo tego, że od wielu lat biżuteria jest domeną kobiet i ciężko znaleźć kobietę, która w srebrnych czy złotych dodatkach wyglądałaby źle, to dzisiaj przywiązujemy do niej coraz mniejszą wagę.

Data dodania: 2016-07-14

Wyświetleń: 859

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Biżuteria na specjalne okazje

 Czy jest to słuszny trend? W jaki sposób dopasować biżuterię do swojej kreacji? Czy biżuteria do sukni koktajlowej, sukni wieczorowej lub na luźną imprezę ze znajomymi musi się różnić? Sprawdźmy zatem, o czym pamiętać dobierając biżuterię do kreacji oraz do okazji. 

Zmiana standardów


Już na samym początku rozważań na temat biżuterii trzeba wyraźnie stwierdzić, że standardy każdego roku się zmieniają. O ile jeszcze kilka lat temu biżuteria stanowiła jedynie niewielki dodatek podkreślający urodę kobiety i stanowiący niewielki akcent w jej ubiorze, tak dzisiaj często zajmuje ona znacznie więcej miejsca i znacznie bardziej rzuca się w oczy. Z tego też względu dla wielu dzisiejsza moda jest niezrozumiała i ciężko im zaakceptować obecne podchodzenie do tematu biżuterii – ubrać jakąkolwiek i nie specjalnie zastanawiać się, czy rzeczywiście jest ona odpowiednia.

Sukienki koktajlowe i wieczorowe

Dzisiaj nie ma już jednego standardu, który zalecałby określony typ biżuterii do konkretnych sukienek i kreacji. Jeżeli tylko podejdziemy do tego z głową i rozsądkiem, to do wieczorowej sukni będzie pasowała zarówno drobna biżuteria srebrna, jak i krzykliwa biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Jeżeli chcemy mieć jednak pewność, że wszystko będzie ze sobą współgrało, w przypadku sukienek koktajlowych oraz sukni wieczorowej warto postawić na delikatność i jedynie niewielkie, srebrne akcenty. Co prawda w przypadku sukienek koktajlowych można pozwolić sobie np. na odrobinę dłuższe kolczyki czy większy wisiorek, to jednak dalej należy patrzeć na całość wizerunku w lustrze!

Formalne spotkania 

Tego typu spotkania zwykle wymagają od nas stonowanego stroju. Biała koszula i ołówkowa spódnica lub spodnie w kant, do tego elegancki żakiet to sprawdzony zestaw. Jeśli chcemy założyć do niego biżuterię, nie powinna ona być krzykliwa. Raczej zdecydujmy się na subtelny dodatek w postaci łańcuszka na szyi czy cienkiej bransoletki. 

Imprezy ze znajomymi

W tym przypadku praktycznie nie mamy ograniczeń, jeśli chodzi o dobór biżuterii, bo to właśnie ona może być głównym elementem naszego stroju skupiającym na sobie uwagę. Duże, kolorowe kolczyki czy sznur korali na szyi będą świetnie pasować do klasycznego topu, ale również sukienki. Pamiętajmy jednak, aby również w tym przypadku kierować się dobrym smakiem i... nie przedobrzyć.

Choć wiele osób kieruje się ogólno przyjętymi zasadami dotyczącymi doboru biżuterii, to jednak w obecnych czasach biżuteria zakładana na wieczorowe randki czy luźne spotkania ze znajomymi nie różni się od siebie za bardzo – wszystko zależy od naszych preferencji oraz tworzenia spójnego wizerunku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena