Trójmiasto, czyli Gdańsk, Sopot oraz Gdynia, to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków miejskich w Polsce. Przyciąga on do siebie nie tylko pięknymi, nadbałtyckimi plażami, ale również licznymi atrakcjami i wspaniałymi zabytkami.

Data dodania: 2016-06-17

Wyświetleń: 876

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zwiedź Trójmiasto wynajętym samochodem

Jeśli nasze weekendowe lub urlopowe plany zakładają, że będziemy w tym czasie dużo zwiedzać, warto zastanowić się nad wynajęciem w tym celu samochodu. Taka forma zwiedzania ma dużo plusów.

Wygoda i bezpieczeństwo

Przemieszczanie się komunikacją miejską, szczególnie w sezonie letnim może być dość uciążliwe. Właśnie wtedy w Trójmieście znajduje się najwięcej turystów, autobusy i tramwaje są pełne – szczególnie te kursujące wzdłuż głównych ulic. To samo dotyczy pociągów kolei miejskiej. Podróżowanie pełnymi po same drzwi pojazdami nie należy do najprzyjemniejszych. Musimy liczyć się również z tym, że w tłoku mogą nas spotkać przykre przygody, możemy na przykład paść ofiarą kieszonkowców, wyjątkowo aktywnych w okresie wakacyjnym. Podróżowanie wynajętym samochodem eliminuje te niedogodności – nie musimy się martwić tłokiem ani bać o własne bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne, jeśli odwiedzamy miasto większą grupą – gdański hotel Amber oferuje swoim gościom samochody mogące pomieścić nawet dziewięć osób.

Szybkość i czas

Jeśli zależy nam na obejrzeniu jak największej ilości atrakcji w ciągu jednego dnia, wynajęty samochód będzie znacznie lepszym środkiem transportu, niż komunikacja miejska. Po pierwsze, porusza się szybciej, gdyż nie ma potrzeby zatrzymywania się na każdym przystanku (wyjątkiem mogą być przejazdy w godzinach szczytu przez arterie komunikacyjne, wtedy zwykle autobusy korzystają z wydzielonych buspasów). Po drugie sami decydujemy o tym, gdzie, kiedy i jaką trasą chcemy się wybrać – nie ogranicza nas żaden rozkład jazdy. Warto zwrócić również uwagę, że nie wszędzie możemy dostać się bezpośrednio z pomocą komunikacji miejskiej, czasem koniecznie będzie pokonanie pewnego odcinka pieszo. Przestaje to być problemem, jeśli wybieramy się na zwiedzanie samochodem, możemy z jego pomocą dostać się praktycznie wszędzie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena