Zasadniczo każda osoba, która miała lub też ma styczność z treningiem fizycznym na siłowni, zestawianiem sobie pewnych celów treningowych, dobrze zna taką odżywkę sportową, taki suplement diety dla sportowców, jakim jest kreatyna. 

Data dodania: 2016-05-23

Wyświetleń: 778

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest kreatyna?

Tak naprawdę jednak czy nawet, jeżeli stosujemy ową kreatynę, to czy wiemy, czym ona jest i dlaczego tak bardzo ceniona jest przez sportowców?

Kreatyna a mięśnie

Na pewno trzeba tutaj powiedzieć, że kreatyna jest obecna w naszych mięśniach wstanie naturalnym, jest ona wytwarzana niezależnie od tego czy przyjmujemy ją w postaci suplementu diety, czy też nie. Jednakże oczywiście, aby móc mówić o widocznych rezultatach jej działania, musimy wskazać na konieczność stosowania kreatyny w postaci suplementu diety. Czym zatem jest owa kreatyna? To pewnego rodzaju związek organiczny, którego podstawą są fragmenty białek. Jak już wcześniej wspomniano, kreatyna jest w głównej mierze obecna w ludzkich mięśniach. W większości posiada ona postać fosfokreatyny jak również kreatyny wolnej. Nie bez powodu jest ona obecnie właśnie w ludzkich mięśniach, ponieważ głównym zadaniem kreatyny jest nie, co innego jak gromadzenie energii w ludzkich mięśniach.

Kreatyna a energia

Energia ta następnie jest wykorzystywana w procesie treningowym, powodując większe możliwości wysiłkowe jak również powodując lepsze efekty, powodując większą wydajność treningów. Kreatyna ma głównie znaczenie dla uzyskiwania wyższego poziomu masy mięśniowej, aczkolwiek jej roli nie powinniśmy ograniczać wyłącznie do tego aspektu, gdyż w ten sposób możemy nie wykorzystać wszystkich możliwości, jakie daje nam stosowanie tego suplementu diety dla sportowców. Najczęściej możemy zetknąć się z kreatyną w postaci monohydratu, aczkolwiek nie tylko ta forma może nam zapewnić bardzo dobre wspomaganie, bardzo dobre efekty naszych wysiłków na siłowni czy też w innym miejscu, w którym uprawiamy aktywność fizyczną. Kreatyna jest tym suplementem diety, po który wielu sięgnęło i na pewno był to bardzo słuszny wybór, był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena