Na pewno spędzasz wiele czasu w internecie, pracując, ucząc się lub po prostu spędzając wolny czas. Jest to obecnie miejsce, w którym są wszyscy. Czy chciałbyś nauczyć się nie tylko czytać i oglądać, ale samodzielnie projektować strony internetowe? To naprawdę łatwe zadanie, szybko możesz stworzyć swoją pierwszą stronę.

Data dodania: 2016-04-29

Wyświetleń: 1168

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zrobić swoją pierwszą stronę internetową?

Prostą stronę internetową możesz stworzyć w ciągu kilku godzin. Obecnie w sieci istnieje bardzo wiele kursów i tutoriali, dzięki którym nauczysz się jak to robić bez konieczności wychodzenia z domu. Brzmi to niemalże fantastycznie, ale taka jest prawda, o czym możesz się z łatwością przekonać próbując swych sił w tego rodzaju pracy. Szybkie efekty zaskoczą Cię na pewno, jednocześnie też zmotywują do dalszej pracy i zdobywania nowych umiejętności w tym kierunku.

Dlaczego to takie proste? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest równie prosta – za podstawowy wygląd strony internetowej odpowiada język nazywany HTML. Pisanie jego kodu nie jest zbyt skomplikowane i dlatego też jest on nie tylko łatwy do nauczenia, ale jest także bardzo dobrym punktem wyjścia do dalszej nauki. Zrozumienie jego znaczników i składni pozwala na dobry fundament, na którym możesz zbudować swoją dalszą wiedzę.

Bardzo prostą stronę możesz zatem bez większego wysiłku stworzyć w kilka godzin w zaciszu swojego pokoju. Oczywiście, taka strona nie będzie jeszcze o takim standardzie, do jakiego możesz być przyzwyczajony poprzez przeglądanie istniejących stron i portali, ale musisz pamiętać o tym, że każdy twórca stron internetowych od czegoś zaczynał. Z całą pewnością można założyć, że pierwsze dokonania uznanych dziś webmasterów, tworzących świetne projekty, zaczynało właśnie od podobnych dokonań.

Nauka HTML oczywiście nie zakończy się w trakcie jednego wieczoru lub nawet jednego tygodnia, ale czas poświęcony na zgłębianie tajników pisania kodu w tym języku z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości. Jeśli odkryjesz, że tworzenie stron internetowych jest fascynującym zajęciem, będziesz mógł poznawać nowe tajniki wiedzy, nie czując nawet presji nauki, jaką możesz pamiętać ze szkolnej ławy. Pisanie własnych stron będzie czystą przyjemnością.

Kiedy już nauczysz się tworzenia prostych stron w HTML, warto zadbać o dalszy rozwój na ścieżce kariery profesjonalnego webmasteringu. Kolejnym krokiem jest poznanie CSS, dzięki czemu będziesz mógł nadać tworzonym przez siebie witrynom internetowym estetycznej elegancji,  

Licencja: Creative Commons
1 Ocena