Dermatologia estetyczna to dziedzina medycyny, która w ostatnich latach przeżywa niezwykle dynamiczny rozwój. Obecne możliwości dermatologii estetycznej sprawiają, iż zabiegi są niezwykle skuteczne. W szczególności doceniają ten fakt kobiety, które w głównej mierze korzystają z ofert gabinetów dermatologicznych. 

Data dodania: 2016-03-24

Wyświetleń: 953

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dermatologia estetyczna - nowoczesna dziedzina medycyny

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna inaczej niż inne specjalności związane z dermatologią nie będzie odpowiadała za leczenie chorób. W tym przypadku chodzi o to, by skórze, która jest zdrowa nadać bardziej estetyczny wygląd, który będzie odpowiadał na to jakie są obecnie trendy. Dużo zależy od oczekiwań pojawiających się w zakładach pacjentek. Większą część zabiegów jednak zmierza do tego, by kobieta po ich wykonaniu mogła wyglądać na młodszą niż w rzeczywistości będzie. Takie działania mogą zapobiegać powstawaniu zmarszczek, mogą je wyrównać czy też poprawić kolor skóry.

Jakie są jej możliwości?

Współczesna dermatologia estetyczna daje nam bardzo wiele różnych możliwości. Najważniejsze jest to, że oferuje ona wiele ciekawych zabiegów, które będą poprawiać naszą urodę. Mamy zarówno takie mało inwazyjne propozycje, które można wykonać praktycznie w każdej chwili jak i też takie zabiegi, które będą nieco bardziej skomplikowane i będą już wymagały zastosowania pewnych wcześniejszych przygotować nim będzie można taki zabieg wykonać. Pamiętać trzeba, że dermatologia estetyczna nie jest refundowana przez NFZ, dlatego za wszystkie zabiegi, które mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych należy płacić samemu.

Czy metody „odmładzania” są skuteczne i bezpieczne?

Każda metoda jest obarczona ryzykiem, ale najczęściej efekty uboczne bardzo szybko mijają jeśli w ogóle się pojawią.

Czy skóra i włosy mężczyzny różnią się zasadniczo od skóry i włosów kobiety?

Mimo innego przekonania skóra mężczyzny i kobiety będzie taka sama. O tym jak skóra wygląda decyduje styl życia i to gdzie najczęściej będziemy przebywać. To właśnie decyduje o tym w jakim stanie nasza skóra bhędzie się znajdować.

Czy w leczeniu chorób skóry można stosować metody immunosupresji i na czym one polegają?

Rzeczywiście wprowadza się obecnie coraz częściej rozwiązania w postaci leków biologicznych przy metodzie opartej na molekularnej rekombinacji. Najbardziej popularne są tutaj leki, które hamują aktywność TNF-alfa. Inne leki biologiczne dopiero się rozwijają i trudno powiedzieć, kiedy mogą się stać powszechnie stosowane.

Czy w dermatologii stosuje się kortykosteroidy i w jakim celu?

Kortykosteroidy są w dermatologii powszechnie stosowane i to w różnych formach. Najczęściej jednak wybiera się takie, które mają leczyć i przyspieszać ustąpienie zmian na skórze oraz innych dolegliwości, które mogą się pojawić. Zawsze taką podstawą do leczenia będzie leczenie przyczynowe. Jeśli stosuje się je miejscowo to najczęściej maja działać przeciwzapalnie oraz przeciwświądowo. Charakteryzują się w tym zakresie bardzo dużą skutecznością i dlatego są tak często wybierane. Można się liczyć z tym, że kortykosteroidy nadal będą jeszcze przez lata stanowić taki bardzo ważny element, który odpowiadać będzie za leczenie dermatologiczne, dlatego trudno przypuszczać, że coś się w tym zakresie będzie mogło zmienić w ciągu kilku najbliższych lat, na tą chwilę brak ku temu jakichkolwiek przesłanek.
 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena