Wspomniane już Serre Chevalier to region narciarski w Alpach Nadmorskich, niedaleko granicy z Włochami i w bliskim sąsiedztwie parku narodowego Dens Ecrins.

Data dodania: 2016-02-21

Wyświetleń: 750

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Lepiej przyjąć tę informację za pewnik, bo poszukiwania tej miejscowości „palcem po mapie” skończą się niechybnie porażką. Serre Chevalier jest bowiem szczytem, który wznosi się na wysokość  2 491 m n.p.m. i leży pośrodku tego niezwykle popularnego regionu narciarskiego. Dokładnie mówiąc, jest częścią jednego z większych regionów narciarskich we Francji, Le Grand Serre Che, który obejmuje dodatkowo dwa inne tereny w dolinie rzeki Guisane (Briancon i Le Menetier Le Bains) i oferuje narciarzom i snowboardzistom aż 250 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych.

Początki popularności
Serre Chevalier zyskało międzynarodową sławę w połowie lat 90., a to za sprawą lokalnego mistrza w narciarstwie alpejskim, Luca Alphanda, który kilkukrotnie zdobył Puchar Świata w zjazdach. Dziś, turyści korzystają z uroków regionu nie tylko dla wspaniałych terenów narciarskich, ale też z uwagi na wyjątkowy klimat tego miejsca: w ciągu roku można cieszyć się tu aż 300 słonecznymi dniami, co nie ma zupełnie negatywnego przełożenia na warunki śniegowe. To wszystko dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz północnej ekspozycji większości stoków.
 
Warunki
Nawet wyjątkowo wybredni narciarze będą zadowoleni z warunków panujących na stoku: trasy są dobrze przygotowane i urozmaicone. Początkujący mogą spróbować swoich sił na łagodnych, niewymagających wzniesieniach rozciągających się przy miejscowościach Villeneuve, Monetier i powyżej Chantemerle. Narciarze o średnich umiejętnościach, powinni być zadowoleni z zalesionych tras na terenie parku narodowego Des Ecrins, zaś zaawansowani narciarze i snowboardziści koniecznie muszą zmierzyć się ze słynną, czarną trasą noszącą imię Luca Alphanda. W Serre Chevalier można jeździć także poza trasami. Cały region jest jednym z terenów narciarskich we Francji najwyżej ocenianych przez snowboardzistów. Dodatkowo, każda stacja w regionie oferuje tzw. narciarskie przedszkole i park zabaw zimowych, a także szeroki wachlarz turystycznych atrakcji pozanarciarskich (łyżwy, skutery śnieżne, jazda samochodem po lodzie, wędrówki na rakietach śnieżnych, czy fitness lub basen kryty).

Licencja: Creative Commons