Uważasz, że ślub w dzisiejszych czasach jest do niczego nie potrzebny? Gruby błąd. Bo czy może być coś bardziej romantycznego niż ceremonia ślubna? Albo piękniejszego od przysięgania sobie miłości aż po grobową deskę?

Data dodania: 2008-08-04

Wyświetleń: 5357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli wciąż nie jesteś przekonany, czy warto wziąć ślub, poznaj więcej argumentów, które być może skłonią Cię do podjęcia jedynie słusznej decyzji.

Próżność
Stanąć przed ołtarzem w pięknej białej sukni z przystojnym ukochanym u boku – która kobieta będąc małą dziewczynką o tym nie marzyła? Ceremonia zaślubin pozwala obrócić to marzenie w rzeczywistość, na kilka godzin zamienić zwykłą dziewczynę w gwiazdę filmową, skupiającą na sobie błyski fleszy i uwagę gości.

Rodzina
Szczęśliwe życie w rodzinie jest naturalnym celem większości młodych ludzi. A rodzina w tradycyjnym ujęciu wiąże się z małżeństwem i wychowywaniem potomstwa. Jeśli nie chcesz więc wzbudzać świętego oburzenia ciotek, babć, sąsiadek oraz księży zapomnij o konkubinacie i zdecyduj się na ślub. Tym bardziej, że w naszym kraju dzieci nieślubne wciąż mogą spotykać się ze społecznym ostracyzmem.

Wzajemna pomoc
Już 700 lat przed Chrystusem niejaki Hezjod z Beocji napisał:

"Kto ucieka od małżeństwa
i przywar kobiecych
i nie chce się żenić,
ten doczeka żałosnego wieku,
pozbawiony na starość opieki."

Decyzję o małżeństwie podejmuje się zazwyczaj w młodym wieku, jednak jego prawdziwą wartość poznaje się na starość. Kiedy można liczyć na wsparcie i opiekę małżonka oraz dzieci jesień życia będzie zapewne dużo mniej uciążliwa. W świetle Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wzajemna pomoc jest jednym z obowiązków, którymi objęci są małżonkowie.

Pieniądze
Ożenić się dla pieniędzy? Czemu nie – małżeństwo pociąga za sobą wspólnotę majątkową i dorobek uzyskany przez któregokolwiek z małżonków stanowi dobro wspólne. Należy jednak pamiętać, że to co każda ze stron posiadała przed ślubem jest majątkiem oddzielnym. W świetle prawa małżonkowie mają obowiązek przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny oraz prawo do dziedziczenia. Wspólność majątkowa pomiędzy małżonkami może być zniesiona na mocy umowy małżeńskiej (tzw. intercyzy), sporządzonej w formie aktu notarialnego.

Religia
Jesteś wierzącym katolikiem? Zapomnij o życiu na przysłowiową „kocią łapę”. Zgodnie z nauką kościoła, jedyną akceptowalną formą związku kobiety i mężczyzny jest małżeństwo. Pozostawanie w wolnym związku jest grzechem ciężkim, uniemożliwiającym uczestnictwo w sakramentach.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena