Ogrzewanie mieszkania w okresie zimowym jest priorytetem – nikt z nas nie chce siedzieć w zimnym pomieszczeniu, ubrany w kilka warstw ubrań, które i tak nieskutecznie chronią przed zimnem. Jednym z coraz bardziej popularnych wyborów jest klimatyzator.

Data dodania: 2016-01-24

Wyświetleń: 526

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przez długi czas klimatyzator kojarzył się wyłącznie z urządzeniem, które miało za zadanie ochłodzić w letnie, upalne dni. Jednak obecnie sprzęt ten doskonale sprawdza się również jako źródło ciepła.

Montaż i zakup klimatyzacji jest wydatkiem rzędu od mniej więcej tysiąca do kilku tysięcy złotych, w cenie tej jednak znajdzie się dobrej jakości urządzenie. Najbardziej popularne są w stanie skutecznie ogrzać mieszkanie w temperaturze do -15 stopni Celsjusza, jednak można spotkać sprzęt, który wydajnie pracuje nawet przy jeszcze większych mrozach, co dla użytkownika oznacza, że przez całą zimę będzie on wydajny i wystarczający.

Istotną kwestią są koszty eksploatacji, jakie ponosi się przy ogrzewaniu mieszkania klimatyzatorem. W tym celu należy przede wszystkim sprawdzić, ile energii elektrycznej pobiera sprzęt do pracy. Wiadomo – im lepszej klasy, droższy klimatyzator, tym będzie jej potrzebował mniej i będzie znacznie bardziej ekonomiczny. Bardzo łatwo jest jednak policzyć, ile pieniędzy poświęcimy na ogrzanie mieszkania – wystarczy obliczyć, ile energii pobiera klimatyzator w trybie grzania, przez ile godzin dziennie będzie pracował oraz jaka jest aktualna cena prądu. W skali miesiąca będą to z pewnością koszty od 100 złotych w górę.

Klimatyzator zapewnia niesamowitą wygodę. Wszystkie modele pozwalają na ustawienie optymalnej dla użytkownika temperatury. Dzięki temu mieszkanie będzie stale ciepłe i nie trzeba będzie co chwila regulować poziomu ciepła. Do tego nie można zapomnieć, że sprzęt wydmuchuje oczyszczone z pyłków, kurzu i wszelakich zanieczyszczeń, znajdujących się w powietrzu.

    Klimatyzator doskonale sprawdzi się jako źródło ciepła. Odpowiednio użytkowany będzie służył latami i ogrzewał mieszkanie. Do tego w letnie, upalne dni ochłodzi pomieszczenie, warto więc zastanowić się nad zakupem klimatyzatora.

Warto jednak zaznaczyć, że urządzenie należy traktować raczej jako dodatek, a nie główne ogrzewanie. Na pewno przyda się, kiedy temperatury drastycznie spadną, a sezon grzewczy jeszcze się nie rozpoczął lub w przypadku awarii głównego źrodła ciepła.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena