Notka prasowo informacyjna informuję niebespiecznej chorobie współczesności - cukrzycy

Data dodania: 2015-12-19

Wyświetleń: 1608

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

NOTATKA PRASOWA - INFORMACYJNA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Lekarze przekonują, że cukrzyca to bardzo poważny problem medyczno - społeczny. Na świecie na cukrzyce choruje blisko 346 milionów osób, a w Europie 55.4 miliona osób. Te liczby ciągle wzrastają.
- Na Mazowszu, które liczy około 5 milionów mieszkańców – szacunkowa liczba osób chorych na cukrzycę w 2008 roku wyniosła 331 tysięcy, a w 2010 roku było to już 346 tysięcy - wyjaśnia profesor Waldemar Karnefel z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Specjaliści przekonują, że według szacunków blisko 30% osób chorych na cukrzycę nie ma właściwie postawionej diagnozy. Nie wykryta cukrzyca zwiększa ryzyko zgonu nawet trzykrotnie. Specjaliści zalecają, więc regularne badania zwłaszcza dla grup największego ryzyka. Muszą uważać na siebie osoby z: otyłością, chorobą wieńcową, nadciśnieniem, zaburzeniami lipidowymi, a także kobiety, które przeszły cukrzycę ciążową lub urodziły dziecko z wagą ponad 4 kilogramy.
Profesor Kernefel podkreśla - „[…] aby uniknąć cukrzycy powinniśmy zdrowo żyć, nie stresować się za bardzo i dużo spacerować. Ruch jest lekiem, którego nie zastąpią wszystkie inne leki. Powinniśmy poruszać się przynajmniej 30 minut dziennie”.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena