Siłownie zewnętrzne coraz częściej pojawiają się w parkach, szkołach, przy szpitalach czy hotelach. Jako publiczne miejsca do ćwiczeń przyciągają wielu użytkowników zarówno początkujących jak i bardziej obeznanych ze sprzętem do ćwiczeń.

Data dodania: 2015-11-23

Wyświetleń: 1356

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Siłownie zewnętrzne posiadają szereg zalet. Najważniejsze z nich to publiczny charakter, ogólnodostępność i darmowość. Z publicznej siłowni zewnętrznej może korzystać każdy i o takiej porze o jakiej mu najbardziej odpowiada. Urządzenia nadają się zarówno dla młodzieży jak i dla osób starszych. Darmowość jest kolejną istotną cechą "siłowni pod chmurką". Bez ponoszenia nakładów finansowych można spróbować swoich sił na różnego typu urządzeniach fitness. Właśnie ogólnodostępność i darmowość są cechami, które zachęcają użytkowników do korzystania z siłowni zewnętrznych a przez to przyczyniają się do propagowania zdrowego trybu życia.

Nawet niewielki wysiłek fizyczny ma pozytywny wpływ na zdrowie i funkcjonowanie organizmu człowieka. Dlatego nawet niewielki i krótki trening na urządzeniach fitness poprawia samopoczucie, wpływa na lepsze krążenie krwi, wpływa na poprawę wydolności płuc oraz redukuje stres. Siłownie zewnętrzne wpływają więc korzystnie na organizm człowieka zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Regularne wykonywane ćwiczenia poprawiają ogólną kondycję fizyczną jak i psychiczną. Trening pozwala zachować szczupłą sylwetkę lub zredukować nadmierną tkankę tłuszczową. Ćwiczenia na urządzeniach ruchowych wpływają korzystnie na zwiększenie elastyczności stawów. Korzystanie z takiego typu urządzeń jest zalecane dla osób cierpiących na atletyzm. Ogólny trening wzmacnia odporność organizmu. Osoby regularnie ćwiczące na świeżym powietrzu rzadziej chorują na grypę oraz rzadziej się przeziębiają. Wykonywanie siłowych ćwiczeń wpływa natomiast na budowę i wzmocnienie tkanki mięśniowej. niektóre urządzenia siłowni pozwalają poprawić postawę ciała, inne redukują bóle pleców oraz bóle reumatyczne.

Kolejną ważną zaletą jest to, że siłownie zewnętrzne znajdują się na świeżym powietrzu. Siłownie zewnętrzne zachęcają do wyjścia z domu. Przeprowadzono badania, które dowodzą, że trening na świeżym powietrzu przynosi lepsze efekty niż w zamkniętych pomieszczeniach. Ma na to wpływ lepsze dotlenienie organizmu. Wspólnie wykonywane ćwiczenia powodują lepszą integrację społeczną.

Także siłownie zewnętrzne przynoszą wiele korzyści dla ich użytkowników. Rosnąca liczba nowych siłowni :pod chmurką" przyczyni się do ogólnej poprawy zdrowia społeczeństwa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena