Marzycie, żeby mieć w domu ekspres do kawy? Taki, dzięki któremu można szybko przygotować smaczną kawę, a nawet latte macchiato za jednym przyciskiem. Jednak nierzadko zdarzają się sytuacje, gdy kupujący gubi się w asortymencie oferowanym przez sklepy. 

Data dodania: 2015-09-25

Wyświetleń: 1075

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Domowe ekspresy do kawy


 

Domowe ekspresy do kawy

Marzycie, żeby mieć w domu ekspres do kawy? Taki, dzięki któremu można szybko przygotować smaczną kawę, a nawet latte macchiato za jednym przyciskiem. Jednak nierzadko zdarzają się sytuacje, gdy kupujący gubi się w asortymencie oferowanym przez sklepy. Nawet, kiedy zdecyduje się już, jakie funkcje ma posiadać aparat, to okazuje się, że nadal kwestią do wyboru pozostaje producent. Oczywiście jest wiele różnych rodzajów ekspresów do kawy, poczynając od dużych maszyn używanych profesjonalnie (punkty gastronomiczne), poprzez aparaty produkowane z przeznaczeniem do biur, a kończąc na tych, do użytku domowego. To właśnie o tych ostatnich będzie ten artykuł.

Ekspresy do kawy Jura


 

zTjtRtN3iPk76b+b9P8BBQjtYacFHsIAAAAASUVORK5CYII=

Ta firma przede wszystkim wyróżnia się tym, że specjalizuje się tylko i wyłącznie w produkcji ekspresów do kawy. „Jura“ to szwajcarska firma, która produkuje automatyczne ekspresy do kawy od 1980 roku. Oferowany przez nią wybór aparatów jest bardzo szeroki – pozwala wybrać idealny automat według swoich potrzeb. Wszystkie automatyczne ekspresy do kawy Jura mają wbudowany młynek do mielenia kawy ziarnistej (jej wszystkich rodzajów), który automatycznie dostosowuje stopień mielenia w zależności od gatunku kawy.

Do użytku domowego przeznaczone są następujące ekspresy do kawy Jura:

l Seria IMPRESSA Z

l Seria IMPRESSA S – aparaty dość duże, ale stylowe i eleganckie;

l Seria IMPRESSA J – jedna z najbardziej atrakcyjnych pod względem wyglądu, posiadająca dotykowy ekran obsługi;

l Seria IMPRESSA F – jedna z najbardziej popularnych, której modele wyróżniają się kompaktowym i pięknym wyglądem;

l Seria IMPRESSA C – dla lubiących wyróżniający się styl, czarne; ekonomiczne pod względem zużycia energii;

l Seria ENA – wyróżnia ją kompaktowość, która jest ważna dla tych, którzy mają mało miejsca na aparat, a przy tym chcą, aby wyglądał on atrakcyjnie i stylowo;

l Seria ENA micro – najmniejszy automatyczny ekspres do kawy na świecie; minimalistyczny w stylu, ale elegancki; przygotowuje tylko jedną kawę na raz.

Większość ekspresów do kawy Jura ma szybko działający element grzejny, funkcje automatycznego czyszczenia i odkamieniania, możliwość przygotowywania różnych rodzajów kawy za jednym przyciskiem, tackę ze stali nierdzewnej, a co najważniejsze – materiały używane do ich produkcji są najwyższej jakości, a najnowsze rozwiązania technologiczne zapewniają ich niezawodność i trwałość.

Ekspresy do kawy Saeco

Firma Saeco również specjalizuje się w produkcji i sprzedaży ekspresów do kawy (należy ona do koncernu „Philips“). Aparaty te przygotowują różne rodzaje kawy za jednym przyciskiem. Mielona jest tylko taka ilość kawy, jaka potrzebna jest do przygotowania jednej porcji kawy, przy czym można regulować jej moc. We wszystkich automatach „Saeco“ montowany jest taki sam system parzenia kawy, jest możliwość zainstalowania filtra do wody, automatyczne systemy płukania i odkamieniania oraz systemy ostrzegające, np. informujące o konieczności opróżnienia pojemnika na fusy lub napełnienia zbiornika na wodę. Ponadto dzięki dyszy gorącej wody, można przygotować wrzątek na herbatę, gorącą czekoladę lub zupkę instant.

Ekspresy Saeco do użytku domowego:

l Linia Intuita – ekspresy z tej serii są łatwe w obsłudze; przygotowują wszystkie rodzaje kawy, której moc i ilość można programować; ceramiczny młynek działa szybko, cicho i równomiernie rozdrabnia ziarna;

l Minuto - cieszy nie tylko smaczną kawą parzoną ze świeżo zmielonych ziaren, ale i swoim kompaktowym rozmiarem oraz solidnym wyglądem; automatyczne funkcje płukania i odkamieniania, za jednym naciśnięciem guzika, czyszczą urządzenie, co zapewnia mu trwałość i smaczną kawę.

l Xsmall – dla tych, którzy chcą mieć dobry aparat w „dobrej” cenie; wyróżnia go nietypowy wygląd o zaokrąglonych kształtach; przy jego pomocy można przygotować wszystkie rodzaje kawy;

l Manual Espresso Poemia - półautomatyczne (kolbowe) ekspresy do kawy.

Jura i Saeco to jedni z najpopularniejszych producentów ekspresów do kawy. Oczywiście są i inni, jak np. Siemens/Bosh, Nivona czy DeLonghi. Odpowiednio zadbane, wszystkie ekspresy będą przygotowywać smaczną kawę. Różnice występują w dostępności różnych dodatkowych funkcji, sposobie spieniania mleka, szczegółach technicznych i oczywiście, a może przede wszystkim – wyglądem.

Licencja: Creative Commons