Nie trzeba zatrudniać specjalisty z zakresu architektury krajobrazu by móc cieszyć się pięknym i jednocześnie funkcjonalnie urządzonym ogrodem. Cała istota sprawy polega na zastosowaniu kilku prostych wskazówek, które czynią cały proces niezwykle łatwym zadaniem.

Data dodania: 2015-09-02

Wyświetleń: 1664

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszych czasach technologia komputerowa obecna jest właściwie w każdej dziedzinie naszego życia, ogrodnictwo nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Mając na uwadze brak profesjonalnej wiedzy warto rozejrzeć się z jakimś programem komputerowym służącym do projektowania ogrodów. Na własne potrzeby zazwyczaj wystarczy jakiś mało skomplikowany darmowy program, jaki bez większego wysiłku można odszukać w internecie. Dzięki użyciu takiego rodzaju pomocy projektowanie z całą pewnością nie tylko stanie się zadaniem łatwiejszym, ale przede wszystkim mającym o wiele większe szanse na pozytywne zakończenie pracy.

Praca z programem nie wymaga specjalistycznych umiejętności, zazwyczaj ich interfejsy są bardzo intuicyjne. Jednym z takich godnych polecenia jest angielski program Virtual Garden, stworzony na potrzeby brytyjskiej telewizji BBC, która od lat przedstawia swoim widzom szeroką ofertę telewizyjnych programów dotyczących kwestii ogrodniczych. Omawiany program komputerowy jest skierowany do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z projektowaniem ogrodu, jego prawdziwą siłą jest duża prostota, dzięki której cała praca nie wymaga dużej ilości czasu. Co istotne z punktu widzenia użytkownika, program oferuje nie tylko dokładne wizualizacje w chwili tworzenia projektu, ale również użytkownik może zapisać aż do dziesięciu różnych projektów. Tego rodzaju udogodnienie jest niemal bezcenne z punktu widzenia użytkownika programu, pozwala bowiem uniknąć popełnienia błędu, który może nawet sporo kosztować.

Dla osób nieznających języka angielskiego korzystanie z programu Virtual Garden nie jest łatwe, warto zatem sprawdzić możliwości jakie oferują inne tego rodzaju programy. Jednym z nich jest Garden Puzzle, dostępny całkowicie po polsku z poziomu przeglądarki, co również zmniejsza kłopoty z instalowaniem dodatkowego oprogramowania. Jego obsługa jest również niezwykle intuicyjna. Opisy roślin pozwolą łatwiej zorientować się w tym, co powinniśmy umieścić w planowanym przez nas ogrodzie.

Poza wspomnianymi programami można również spróbować swoich sił z profesjonalnymi programami używanymi przez fachowców w tej dziedzinie. Producenci oprogramowania zazwyczaj pozwalają bezpłatnie skorzystać z wersji próbnej. Tego rodzaju programy są bardziej skomplikowane w obsłudze, w zamian oferują jednak znacznie większe możliwości. Być może warto i tę możliwość przemyśleć.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena