Nie możesz wyjechać tradycyjnie na zorganizowane wakacje w ciepłych krajach? Sprawdź co ciekawego można robić w Rzeszowie, gdzie iśc popływać i jakie wycieczki oferuja lokalne biura podróży.

Data dodania: 2015-04-09

Wyświetleń: 1543

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje w Rzeszowie, czy muszą być nudne?

Chociaż do wakacji jeszcze dużo czasu, to zalecam już teraz myśleć i zaplanować sobie swój urlop. Duża liczba osób nie może wyjechać z miasta na wieś lub do jakiegokolwiek schroniska turystycznego i w związku z tym spędza wczasy we własnym mieście.

Co interesującego możemy robić w metropolii? Nie wiem jak jak jest w innych miastach, ale wakacje w Rzeszowie nie są słabym pomysłem. Rzeszów wraz z końcem roku szkolnego nieco pustoszeje, w związku z urlopami i wyjazdami dużej liczby ludzi oraz wybyciem z miasta studentów. Zmniejszona liczba ludzi to także mniejsza ilość korków na drodze oraz kolejek, wiec łatwiej się po nim poruszaj, co jest kluczowe dla turystów. Jeśli ktokolwiek chce spędzić swój urlop w Rzeszowie i ma chęć pływać, staje przed wyborem albo wybrać jedną z kilku zakrytych i odkrytych pływali, ale może też pojechać na niedaleko oddaloną "Żwirownię" czyli zalew gdzie za maleńką opłatą może oddać się do woli wodnym szaleństwom. Kompielisko jest w pełni bezpieczne, stżeżone przez kilku ratowników, z wydzielonymi strefami dla dzieci i niepływających oraz dla osób umiejących pływać. Możemy tam wypożyczyć za symboliczną kwotę ponton lub kajak, czego jednak nie polecam, bo zalew jest mały i nie da nam się tam wykorzystać wypożyczonego sprzętu w pełni. Każdy kto będzie w Rzeszowie koniecznie musi odwiedzić starówkę, zobaczyć malowniczy rynek oraz zajżeć do słynnej rzeszowskiej studni, na rynku znajdziemy też liczne dyskoteki, puby czy ogródki piwne, które zaczynają tętnić życiem od wieczora po wczesny poranek.

Spora Ilość biur turystycznych w Rzeszowie przygotowuje też zorganizowane wycieczki po Rzeszowie, okolicach miasta oraz po podziemnej trasie turystycznej, z racji tego, że biura znajdują się w mieście nie ponoszą kosztów powiązanych z dojechaniem i dodatkową obsługą, dlatego takie właśnie wycieczki są tanie, więc cieszą się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Rzeszów to bardzo ciekawe miasto z licznymi zabytkami i interesującymi miejscami, niejednokrotnie nawet starzy mieszkańcy nie znają wszystkich zakątków, które warto zobaczyć, dlatego też zalecam skorzystać z usług lokalnego biura podróży, gdzie wykwalifikowana osoba postara się o to być nasze wakacje były cudowne i niezapomniane.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena