Polskie lato bywa kapryśne jeśli chodzi o pogodę, ale nie można dawać za wygraną! Gdy tylko pojawia się słońce warto przygotować pyszne kanapki i wybrać się na piknik lub wycieczkę rowerową, po smak radości i życia!

Data dodania: 2011-08-19

Wyświetleń: 3238

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Smak kanapki jedzonej w cieniu drzewa!Nie każdy może liczyć na urlop w ciepłych krajach, z różnych względów czasem całe lato zostajemy w domu, co oczywiście nie napawa nas optymizmem... Z trudem znosimy upały w betonowej dżungli, ale kiedy przychodzą deszcze i ochłodzenie wcale nie jest łatwiej – tak źle i tak niedobrze! Sąsiedzi wracają opaleni z wakacji i opowiadają o swoich podróżach, a my zmuszamy się do zachwytu, znajomi zapraszają na pokaz zdjęć z Chorwacji, a my szukamy kolejnej wymówki, by do nich nie wpaść z wizytą... Ale tak nie musi być! Sposobem na lato w mieście są krótkie wypady na łono natury i tak zwane małe przyjemności dnia codziennego, na poprawę humoru czasem wystarczy spacer starówką, mała kawa przy barze, lody, albo hamburger!

Piknik

Dobrym pomysłem na miłe spędzenie popołudnia jest piknik. Żeby go zorganizować potrzebne są przede wszystkim dobre chęci i towarzystwo, ale oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że nie można zorganizować pikniku solo! Jeśli brakuje Ci kompana zrób sobie ulubioną kanapkę, weź koc, dobrą książkę i udaj się do parku; usiądź w cieniu drzewa, koniecznie wyłącz telefon i rozkoszuj się chwilą, która jest tylko dla Ciebie! Jeśli masz ochotę na towarzystwo umów się ze znajomymi, zaproś rodziców albo sąsiadkę, która też wydaje się być zmęczona codziennością. A jeśli masz rodzinę, to rzecz jasna wybierz się z partnerem i dziećmi, dla których obiad w postaci kolorowych kanapek na świeżym powietrzu będzie powodem, by nadać Ci tytuł najukochańszego rodzica!

Miejsce na piknik

Wybierz piękne miejsce na piknikDobre miejsce na piknik to miejski, zadbany park gdzie nie są wyprowadzane psy, polana w lesie, łąka nad jeziorem, czy wał okalający rzekę – w ten sposób będziemy mieli zagwarantowany niezapomniany widok! W każdym razie warto wybrać się tam, gdzie cichnie uliczny gwar, gdzie nie słychać i nie czuć samochodów i jest dużo zieleni, a najlepiej usiąść pod rozłożystym, starym dębem. Sceneria pikniku jest tak samo ważna jak dobre kanapki i przekąski, które przygotujesz na tę okazję. Nie wierzę w tłumaczenia, że nie ma gdzie urządzić pikniku; Polska jest tak pięknym krajem, że w promieniu kilku kilometrów od każdej miejscowości, na pewno znajdzie się zachwycający dech w piersiach krajobraz – wystarczy chcieć go zobaczyć!

Kulinarne przygotowania

Dobre kanapki na piknik!Na piknik niezastąpione są domowej roboty, swojskie hamburgery. Można przygotować je ze specjalnego pieczywa albo ze zwykłych bułek i kotletów mielonych. Takie kanapki można przygotować z dodatkiem warzyw, na przykład sałaty, pomidora i ogórka oraz oczywiście z sosem majonezowym! Jeśli brakuje nam pomysłu na kompozycje, to liczne przepisy na hamburgery znajdziemy na kulinarnych serwisach internetowych. Oprócz kanapek przydadzą się słone paluszki, krakersy i owoce, które należy umyć w domu i włożyć do specjalnych, zamykanych pojemniczków. W zależności od pogody, miejsca i towarzystwa zabieramy ze sobą stosowne napoje. Zawsze warto mieć zwykłą wodę mineralną, która może się przydać nie tylko do picia ale i opłukania rąk. Do termosu możemy wziąć kawę lub herbatę, ale jeszcze lepiej byłoby zabrać ugotowany przez nas kompot, to nadałoby naszej wyprawie letniego smaku! Jeśli wybieramy się na piknik poza miasto tylko w gronie dorosłych osób, to jak najbardziej możemy zabrać butelkę wina, które w połączeniu z kanapkami będzie cudownym, relaksującym akcentem... Do piknikowego kosza możemy zabrać to, na co mamy ochotę, ale najwygodniej jest przygotować potrawy, których jedzenie nie wymaga użycia noża i widelca; to dlatego kanapki są najlepszym rozwiązaniem!

Wskazówki – co warto zabrać na piknik

Piękne miejsca są wokół nas!Aby nasz wypad za miasto był udany, warto pamiętać o kilku rzeczach, które należy ze sobą zabrać:

Piknikowy kosz wiklinowy – nada naszej wyprawie wiejskiego charakteru no i pomieści kulinarne cudeńka, które przygotowaliśmy w domu.

Koc – piknik charakteryzuje się tym, że siedzimy na ziemi, dlatego nie bierzemy turystycznego stolika i krzeseł, ale rozścielamy duży koc i czerpiemy radość z siedzenia w cieniu starego drzewa.

Napoje – pamiętajmy żeby zabrać ze sobą nie tylko pyszne kanapki, ale także coś do picia, by nie okazało się, że aby ugasić pragnienie musimy wracać do miasta!

Preparat na komary i owady – weźmy ze sobą spray na komary i kleszcze, w przeciwnym razie nasz piknik nie potrwa dłużej niż pięć minut i wszyscy wiemy dlaczego!

Ściereczki, ręczniki papierowe – na pewno przyda się lniana ściereczka, a gdy dzieci zabiorą się za jedzenie hamburgerów niezbędne będą serwetki lub kuchenne ręczniki papierowe.

Worek na śmieci – weź ze sobą worek na śmieci, by po zakończonej biesiadzie uporządkować miejsce – nigdy nie zostawiaj po sobie papierków, butelek i innych opakowań!

Książka, gra planszowa, piłka – warto zabrać ze sobą coś czym zajmą się dzieci, a jeśli wybierasz się sam weź ulubioną książkę, nawet gdybyś miał zasnąć po przeczytaniu kilku stron!

Aparat fotograficzny – zabierz aparat, by uwiecznić te radosne chwile, pozwolą Ci bowiem uwierzyć, że lato w mieście też może być udane i wystarczy tylko chcieć, by spędzić cudowne popołudnie!  

Licencja: Creative Commons
2 Ocena