Do skakania ze spadochronem nie potrzeba tylko odwagi, zestawu spadochronowego i samolotu, który wynosi skoczków w przestworza. Bardzo ważna jest także odpowiednia pogoda. Kiedy zatem można skakać ze spadochronem?

Data dodania: 2015-03-29

Wyświetleń: 1914

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepsza pogoda na skakanie ze spadochronem

Zła pogoda może zepsuć skok spadochronowy, dlatego jeżeli nie jest ona odpowiednia lub też prognozy są niekorzystne, wtedy skoki są przekładane na inne terminy. Główne przeszkody w skokach spadochronowych to padający deszcz, śnieg, silny i porywisty wiatr, duże zagęszczenie podstawy chmur, a także zbliżająca się lub trwająca burza.

Nieodpowiednia aura jest bardzo groźna zarówno dla samolotów, z których korzystają skoczkowie, jak i również samego skoku spadochronowego w przestworza. Deszcz, śnieg i nadmierne nagromadzenie chmur ograniczają widoczność i mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia. Także burze są groźne, ponieważ istnieje ryzyko porażenia. Dlatego też w takich sytuacjach lub przy niekorzystnych prognozach nie przeprowadza się skoków spadochronowych żadnego typu.

Zwykle jeszcze przed przyjazdem na lotnisko skoczkom przekazuje się informacje dotyczące tego, że skok nie będzie możliwy. Można także samemu sprawdzić prognoz pogody na dobrych stronach meteorologicznych, na przykład takich jak meteo.pl lub stronach pogodynka.pl. Wtedy pracownik szkoły spadochronowej przeważnie poprzedzającego dnia dzwoni do klienta, przedstawiając sytuację, lub też dzwoni tego samego dnia, w którym ma odbyć się skok spadochronowy, gdy jest to możliwe. Często jednak zdarza się, że pogoda załamuje się już po przyjeździe na lotnisko, dlatego jest to zawsze ryzyko, niemniej niemożliwe do wyeliminowania, dlatego trzeba się z nim liczyć, wykupując skok spadochronowy.

Jeżeli zakupiłeś czy zakupiłaś skok spadochronowy, na przykład tandemowy czy też szkolenie spadochronowe, wtedy musisz liczyć się z tym, że pogoda może zniweczyć twoje plany. Niestety, często nie ma innego rozwiązania niż umówienie się na skok w innym terminie, ponieważ na pogodę nie mamy żadnego wpływu.

Licencja: Creative Commons