Wielu młodych ludzi pasjonujących sie fotografią zastanawia się, czy zająć sie tym na poważnie i czy warto inwestować w taki zawód jak fotograf? Ja uważam, że warto. 

Data dodania: 2015-02-10

Wyświetleń: 1021

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

FELIETON

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fotografia-  pasja która może przynieść spore zyski

Rynek firm zajmujących się szeroko pojęta fotografią jest obecnie bardzo duży, jednakże z drugiej strony ludzie coraz chętniej i częściej korzystają z usług profesjonalnych fotografów. Mimo tego że konkurencja jest ogromna zawód taki jak ten daje możliwość szybkiego zarobku, oraz oczywiście jeżeli lubimy to robić, połączenie pracy z przyjemnością.

 

Wkład własny na początku kariery może wydawać się ogromny.

 

Kupno aparatu fotograficznego z obiektywem to dopiero początek. Po to by stworzyć prawdziwie profesjonalne zdjęcia musimy sięgnąć po akcesoria fotograficzne takie jak:

 

  1. Karta pamięci i czytnik -jeżeli nie dostałeś ich wraz z zakupem aparatu.

  2. Lampa błyskowa- większość aparatów posiada własną lampę błyskowa, jeżeli jednak zdecydujesz się kupić dodatkową znacznie zwiększy to kreatywność zdjęć.

  3. Statyw- niezbędne wyposażenie przy każdej sesji studyjnej.

  4. Torba i plecak- przy wyborze torby wypada pomyśleć o praktycznej stronie, czy np. w przyszłości zmieszczą nam się dodatkowe obiektywy.

  5. Obudowy podwodne- aby zwiększyć konkurencyjność naszej firmy i zdecydować się na fotografie niestandardową

  6. Konwertery i adaptery

 

Aparaty fotograficzne w cenach wahających się od 3 do nawet 15 tysięcy złotych, ponadto wynajęcie studia oraz wszelkich potrzebnych akcesoriów może skutecznie odstraszać fascynatów fotografii od tego aby zacząć zajmować się tym profesjonalnie. Jednakże jeżeli dysponujemy odpowiednia kwotą początkową, warto zastanowić się nad wyborem tego zawodu. Powodów jest wiele.

Już nie tylko sesje zdjęciowe ślubne czy ciążowe są bardzo popularne, obecnie na topie są także wszelkiego rodzaju sesje dziecięce, artystyczne i tym podobne. Ludzie coraz bardziej dbają o swój wizerunek i bardzo dużą wagę przykładają do tego jak są odbierani przez społeczeństwo. Niejednokrotnie profesjonalne zdjęcia są dla nich sposobem na spojrzenie na siebie inaczej. Za pojedynczą sesję biznesową możemy dostać od 200 do nawet 650 zł za około 2 godziny pracy.

 

Brzmi to zachwycająco, jednakże musimy pamiętać że nie zawsze będziemy wykonywać zdjęcia biznesowe.Więc nie warto decydowac sie na tą profesję tylko ze względu na zarobki.

 

Najważniejsze czym musimy się kierować w decydowaniu o podjęciu pracy fotografa jest pasja. Jeżeli będziemy do naszej pracy wkładać cale serce, to będzie to widać na naszych zdjęciach. Jeżeli będzie to widać, to na pewno nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem klientów.  

Licencja: Creative Commons