Posiadanie własnej strony internetowej to dla jednych konieczność, a dla innych pragnienie zaistnienia w sieci i pokazania w niej nie tylko swoich dokonań, ale podzielenia się wiedzą, przemyśleniami czy podyskutowania.

Data dodania: 2015-01-26

Wyświetleń: 2549

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie każdy może sobie pozwolić na zatrudnienie kosztownego specjalisty i nie każdy też posiada taką potrzebę, aby wejść w posiadanie świetnie zaprojektowanej i rozbudowanej witryny. Internauci, którzy nie mają tak dużych wymagań lub też chcą spróbować swoich sił w tej dziedzinie mogą sami wykreować swoją stronę internetową korzystając z odpowiedniego wsparcia.

Strona internetowa z szablonu

Oczywistym jest, że do wyprodukowania od podstaw witryny internetowej niezbędna bywa znajomość odpowiedniego języka programowania, jak chociażby bazowy HTML, który pozwoli napisać kod najprostszej graficznie strony. Takie umiejętności posiadają jedynie informatycy lub osoby, które opanowały sztukę pisania programów z powodu własnych zainteresowań. Do profesjonalnych stron wykorzystuje się też specjalne programy z gotowymi modułami, dzięki czemu nie trzeba już wpisywać każdej linijki kodu samodzielnie. Przeciętny użytkownik Internetu ma jednak do dyspozycji specjalne portale, na których profesjonaliści umieszczają już gotowe propozycje z pewnymi ograniczonymi możliwościami ich modyfikowania. Osoba zainteresowana posiadaniem witryny może wybrać jeden z gotowych wzorów, zdecydować o jego układzie, kolorystyce i wykorzystanych motywach wzorniczych, a następie wypełnić ją treścią. Przykładem portalu oferującego darmowe strony www jest serwis Mojastrona.com.pl, gdzie zaproponowano zainteresowanym klientom około 400 takich szablonów pogrupowanych w kategoriach tematycznych, ułatwiających wybór tej najbardziej odpowiedniej do potrzeb.

Możliwości strony tworzonej na bazie szablonu

Mogłoby się wydawać, że zaoferowanie przez serwis Mojastrona.com.pl kilkuset propozycji graficznych stron internetowych ogranicza do minimum zakres usług, a przeciętny klient może jedynie wskazać interesujący go obrazek.

W rzeczywistości oferta jest znacznie szersza, a klient otrzymuje takie opcje jak:

  • 400 wzorów stron, 1500 kolorów i tekstur tła oraz ponad 1200 wzorów nagłówków w dowolnej kombinacji, również takiej niezaprezentowanej w galerii;
  • bezpłatna domena, dzięki której strona znajdzie swoje miejsce w sieci i będzie miała unikalny adres;
  • możliwość dodania własnej poddomeny przy tworzeniu cyklu stron o różnej tematyce;
  • doskonała i funkcjonalna galeria zdjęć, w tym także odpłatna, profesjonalna galeria Flash;
  • możliwość dodania podkładu muzycznego podczas wyświetlania strony;
  • bezterminowy czas funkcjonowania strony w sieci;
  • stosowanie ochrony strony i zamieszczonych na niej zdjęć za pomocą haseł;
  • brak ograniczeń transferu danych.

Wymienione opcje to spory zakres możliwości kreowania swojej własnej, niepowtarzalnej wizytówki, dzięki której można zaistnieć w sieci, zaprezentować swoją firmę, warsztat, organizację czy kółko zainteresowań. Ponieważ do wypromowania w sieci konieczna jest też reklama, dostępne szablony stworzone są z myślą o wyszukiwarkach internetowych. Zaś dzięki opcji współpracy z systemem promocji Google i opcji dopasowywania innych ważnych dla pozycjonowania elementów promowanie samodzielnie stworzonej witryny nie jest problemem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena