Warto pamiętać, że administratorzy mogą robić wszystko na swoich serwerach. Nie tylko ze stroną WWW, ale przykładowo również czytać nasze Emaile, wysyłać je jako my... Ktoś powie po co mieliby to robić? Zgodzę się, że ludziom generalnie trzeba ufać, ale powinniśmy mieć bezpieczeństwo prywatnych danych na uwadze.

Data dodania: 2010-05-24

Wyświetleń: 2062

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Osoba zaczynająca przygodę w sieci może czuć się przytłoczona ilością ofert hostingu dla swojej strony.

Generalnie rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje firm:
- Posiadające własne serwerownie i sprzęt
- Podnajmujące serwery w innych firmach i oferujące jedynie hosting pod własną marką.
 
Posiadanie własnej serwerowni oznacza znaczne koszty poniesione na inwestycje. Natomiast firmę współdzielącą konto hostingowe może założyć każdy i to prostsze niż myślisz. Firmy te pomimo, że "polskie" rzadko działają na polskich serwerach, bo te są zazwyczaj droższe. Korzystają często z usług firm zlokalizowanych w USA, ale też innych krajach Europy Zachodniej.
 
Taką firmę zakłada się całkiem prosto, ale równie szybko można zlikwidować taki interes. Dlatego ważne jest, aby wybrać ofertę firmy, która działa już kilka lat i udowodniła tym samym, że potrafi spełnić wymagania konsumetów.
 
Jak się w takim razie zdecydować? Ja zawsze polecam, którąś z większych polskich firm. Sam korzystam z usług firmy średniej: IQ.pl już od 5 lat i jestem zadowolony. Warto popytać wśród znajomych, albo poradzić się webmastera, z którym pracujemy.
 
- Kolejną coraz rzadszą grupą są serwery utrzymane często przez studentów, pasjonatów zagadnień sieciowych i najczęściej Linukusa. Taka osoba zazwyczaj utrzymuje strony Internetowe w gronie swoich znajomych.
 
- Najbardziej prestiżową opcją, odpowiednią dla osób które w sieci planują coś "większego" jest własny serwer, ale ulokowany w specjalnym i chronionym centrum danych.
 
Wskazówka:
Warto pamiętać, że administratorzy mogą robić wszystko na swoich serwerach. Nie tylko ze stroną WWW, ale przykładowo
również czytać nasze Emaile, wysyłać je jako my... Ktoś powie po co mieliby to robić? Zgodzę się, że ludziom generalnie trzeba ufać, ale powinniśmy mieć bezpieczeństwo prywatnych danych na uwadze.

Wskazówka:
Serwer musi działać cały czas, ewentualnie z minimalnymi przerwami. Prywatne osoby mogą nie być w stanie
zapewnić odpowiedniego zabezpieczenia na wypadek chociażby braku napięcia, czy awarii, gdy po prostu nie ma ich w domu...

Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na hosting warto, rozważyć oczywiście wszystkie opcje, ale oszczędności na tym polu nie są wskazane.

Serdecznie Pozdrawiam
Robert Kujawa - "Marketing Internetowy, który przynosi zyski"


Licencja: Creative Commons
0 Ocena