W poniższym artykule autor przedstawił kilka zalet kolokacji - rozwiązania hostingowego, które zakłada umieszczenie własnego serwera w wynajętej powierzchni w profesjonalnym centrum danych.

Data dodania: 2010-07-15

Wyświetleń: 1632

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzięki kolokacji przerwy w dostawie energii elektrycznej przestaną być problemem, ponieważ profesjonalne centra danych wyposażone są zasilanie awaryjne, w postaci zasilaczy awaryjnych (bezprzerwowych) UPS. Ponadto w przypadku dłuższych przerw w dostawie prądu serwerownia zaopatrzona jest w generatory diesla. Dzięki tym zabezpieczeniom będziecie mieli gwarancję, że wasze serwery pozostaną online przez cały czas, nawet wypadku awarii sieci energetycznej - największego wroga serwerów.


Dostawca usług kolokacyjnych gwarantuje szybką łączność serwera z Internetem, poprzez wiele równoległych połączeń. Pomaga to zachować jak najwyższy uptime. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, istnieje możliwość podłączenia dodatkowych serwerów do serwera głównego. Dzięki temu duży ruch sieciowy może zostać obsłużony z łatwością i przy minimalnych nakładach czasowych.


Kolokacja spowoduje, że wasz serwer będzie stale pod czujnym okiem inżynierów sieciowych, którzy zapewnią jego nieprzerwane i poprawne działanie. Wasz serwer będzie chroniony przez specjalistów i strażników 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Ponieważ centrum danych to droga inwestycja to dostawcy kolokacji będzie przede wszystkim zależało na jej bezpieczeństwu - wasz serwer skorzysta na tym dodatkowo.


W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia serwera, to dostawca usług kolokacyjnych będzie największym poszkodowanym. Dzięki temu można spokojnie stwierdzić, że centrum danych, w którym umieścicie swój serwer będzie bezpieczniejsze, niż siedziba waszej firmy.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena