Decydując się na działalność biznesową bardzo ważną sprawą jest wybór odpowiedniej formy hostingu. W poniższym artykule będziesz mógł zapoznać się z trzema najbardziej popularnymi rozwiązaniami hostingowymi.

Data dodania: 2010-08-05

Wyświetleń: 1694

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Hosting współdzielony (serwery wirtualne)

Hosting współdzielony jest bardzo ekonomiczny. Jeżeli zdecydujesz się na tą formę hostingu, to twoja strona dostanie swoją własną domenę i będzie hostowana na potężnym serwerze razem z prawdopodobnie stoma innymi stronami. Serwery wirtualne często oferują wiele różnych usług takich jak serwer poczty e-mail, bazy danych i różne możliwości instalowania własnych, dodatkowych modułów. Wsparcie techniczne z reguły jest na dobrym poziomie.

Hosting dedykowany (serwery dedykowane)

Jeżeli zdecydujesz się na hosting dedykowany, to twoja strona będzie hostowana na serwerze dedykowanym. Serwery dedykowane są chyba najdroższym możliwym rozwiązaniem, ale na pewno tańszym niż własna serwerownia. Taka forma hostingu najlepiej sprawdza się przy dużych stronach z wysokim ruchem sieciowym oraz dla stron używających specjalistycznego oprogramowania. Hosting dedykowany daje ci ogromne możliwości i wysoki stopień bezpieczeństwa oraz praktycznie nieograniczone możliwości instalowania własnego oprogramowania.

Kolokacja

Kolokacja to rozwiązanie hostingowe, które umożliwia ci umieszczenie twojego serwera (maszyny) w serwerowni (centrum danych) dostawcy tej usługi. Ta forma hostingu jest bardzo podobna do utrzymywania serwera (maszyny) w siedzibie w twojej firmy, z ta różnicą, że kolokacja pozwala umieścić twój sprzęt w miejscu, które zostało zaprojektowane w tym celu. Jeżeli zdecydujesz się na kolokację, to dostawca tej usługi będzie miał najprawdopodobniej bardzo dobre zabezpieczenia przeciwko pożarom i innym katastrofom, zapewnione zasilanie awaryjne, podłączenie bezpośrednio do sieci szkieletowej i o wiele więcej.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena