Metod na leczenie niepłodności jest wiele, zalezą one jednak od tego, jak każdy z parterów dba o swoje zdrowie i sprawność seksualną. Niekiedy wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, zrezygnować ze spożywania alkoholu, palenia tytoniu.

Data dodania: 2011-06-14

Wyświetleń: 2195

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiedni tryb życia

Nie bez znaczenia jest  aktywność, której coraz częściej brakuje osobom starającym się o potomstwo. Owa sytuacja wbrew pozorom nie dotyczy jedynie kobiety. Często przyczyna braku upragnionego dziecka będzie leżeć po stronie mężczyzny, co obala dotychczasowy pogląd, że to kobieta jest winna całej sytuacji. Gdy jednak odżywiamy się zdrowo, jesteśmy aktywni fizycznie i seksualnie, a jednak nadal nasza partnerka nie zachodzi w ciążę, czujemy dyskomfort i niepewność co do nas samych.

Przyczyny niepowodzenia?

Przyczyna zapewne będzie leżeć w naszym bądź organizmie partnerki, głównie po przebytych w dzieciństwie chorobach zakaźnych, zapaleniach narządów płciowych oraz ich niewłaściwym ukształtowaniu się. Niebagatelny wspływ mogą mieć również dotychczas niezbadane do końca choroby genetyczne takie jak obecnie dotykająca coraz większej liczby osób cukrzyca, choroby nowotworowe czy równie częste weneryczne, przenoszone drogą płciową. W tych przypadkach leczenie niepłodności będzie musiało odbyć się farmakologicznie poprzez przyjmowanie odpowiednich leków bądź też poprzez wykonanie zabiegów chirurgicznych, poprzedzonych badaniem nasienia u mężczyzn oraz narządów kobiety.

Odpowiedzialność za obecny stan rzeczy

Z tego właśnie względu odpowiedzialność za zgłoszenie się na leczenie niepłodności spadać będzie na obydwoje partnerów czego powinni być świadomi zawsze, gdy pojawią się pierwsze objawy. Często jednak uświadomienie sobie tego faktu ma miejsce dopiero podczas wizyty u specjalisty, zarówno ginekologa jak i psychoterapeuty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena