Istnieje wiele korzyści jakie może dać ci kolokacja. Jedną z nich jest, na przykład, niska cena za podłączenie twojego serwera (maszyny) do Internetu.

Data dodania: 2010-07-16

Wyświetleń: 2469

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Dzielenie się łączem z innymi serwerami znajdującymi się w centrum danych nie oznacza, że prędkość twojego połączenia z Internetem będzie na niskim poziomie. Firmy, które stać na takie przedsięwzięcie jak profesjonalna serwerownia, mają z reguły podłączenie bezpośrednio do sieci szkieletowej kraju, w którym znajduje się ich centrum danych, co oznacza bardzo duże i szybkie pasmo. Jeżeli twoja firma chciałaby uzyskać takie połączenie na własną rękę, to musiałaby wydać dużo więcej pieniędzy, niż w przypadku skorzystania z kolokacji. W przypadku tak wydajnego łącza fakt współdzielenia go z serwerami innych klientów serwerowni, nie oznacza spadku jakości i szybkości połączenia dla twojego serwera.


Kolokacja jest dobrym rozwiązaniem jeżeli cenisz sobie swobodę. W przeciwieństwie do serwera dedykowanego, w przypadku kolokacji masz pełną dowolność w wyborze oprogramowania i ewentualnego ulepszania twojej maszyny. Jest tak dlatego, ponieważ w przypadku kolokacji tylko wynajmujesz powierzchnię w centrum danych, natomiast w przypadku serwera dedykowanego wynajmujesz serwer (maszynę), którego właścicielem jest firma hostingowi. Ponadto korzystając z kolokacji masz dostęp do wsparcia technicznego na poziomie często przewyższającym wsparcie techniczne dla serwerów dedykowanych. Twój sprzęt będzie w dobrych rękach doświadczonych ekspertów i znajdzie się w stabilnym oraz bezpiecznym środowisku centrum danych, bezpieczny zarówno przed brakiem zasilania, jak i katastrofami naturalnymi.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena