Znaki informacyjne, tablice ostrzegawcze czy instrukcje bhp i ppoż to akcesoria, które służą do oznakowania budynków jak i terenów zewnętrznych.

Data dodania: 2014-12-16

Wyświetleń: 2653

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Instrukcja BHP - bezpieczne oznakowanie

Oznakowanie to używane jest w różnych celach, raz chcemy poformować kogoś iż wchodzimy do lasu w którym jest wysokie ryzyko wystąpienia pożaru, innym razem ostrzegamy iż znajdujemy się na terenie budowy a tym samym musimy bardzo uważać na spadające z dachów części czy wystające najróżniejsze inne przeszkody. W wielu miejscach oznakowanie jest obowiązkowe, gdy budujemy dom, musimy postawić odpowiednią tabliczkę informacyjną, gdy mieszkamy w miejscu o wysokim natężeniu ruchu możemy postawić również znak informujący o zakazie zastawiania wjazdu do garażu.

 

Instrukcja BHP to natomiast nierozłączna rzecz, jaką można spotkać w firmach. Każdy właściciel działalności gospodarczej, który zatrudnia pracowników, musi wysłać swoich pracowników na szkolenie bhp a w biurze obowiązkowo musi znajdować się instrukcja bhp oraz instrukcje przeciwpożarowe.

 

Wszystkie te elementy często są obowiązkowe a nasze prawo wymaga od nas by w wielu miejscach znajdowały się znaki, tablice czy instrukcje. Używanie ich często może uratować zdrowie lub życie innej osoby, która dzięki informacji uzyskanej na tablicy wie, iż musi zachować ostrożność lub nawet nie wejść na dany teren.

 

Obowiązkowo w najróżniejszych pomieszczeniach muszą się znajdować:

 

  • znaki ewakuacyjne
  • znaki przeciwpożarowe
  • instrukcje bhp i ppoż
  • znaki elektryczne
  • tablice budowlane
  • znaki gazownicze

 

Wymienione elementy muszą znaleźć sie w odpowiednich miejsach, w innym wypadku kontrola odpowiedniego organu może nałożyć karę na osobę lub firmę, która nie oznakowała odpowiednio produktu, miejsca lub obszaru wykonywanej usługi.

 

Aby nabyć odpowiednie znaki dla Twojej sytuacji najlepiej skontaktować się z producentem oznakowań, możesz znaleźć takie firmy w wyszukiwarkach internetowych lub szukając specjalistycznego sklepu w Twojej okolicy. Musisz pamiętać iż prawidłowe oznakowanie może uratować przed wypadkiem, dlatego nie oszczędzaj na tym wydatku. Raz zakupiony znak będzie Ci służył przez wiele lat.

Licencja: Creative Commons