0 głosów

Obecnie coraz więcej ludzi nie boi się eksperymentować przy urządzaniu wnętrz swoich mieszkań. Białe pomieszczenia, drewniana podłoga w łazience czy płytki w salonie nie wydają się już niczym nadzwyczajnym.

Każdy chce, aby jego wnętrza wyglądały wyjątkowo i stanowiło przestrzeń, do której chce się wracać. Projektanci prześcigają się w pomysłach na aranżację wnętrz i dostarczają inspiracji osobom, które znajdują się na etapie planowania remontu lub budowy domu.

 

Dominującym trendem w czasopismach i na stronach poświęconych urządzaniu wnętrz jest drewniana podłoga w łazience. Dzięki temu rozwiązaniu pomieszczenie to zaczyna bardziej przypominać salon łazienkowy, niż pokój użytkowy. Drewniana podłoga sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne i ciepłe, podłoga już nie kojarzy się z zimnem i surowością płytek. Jeśli odpowiednio zadbamy o taką podłogę, czyli zaimpregnujemy ją, to będzie nam służyć przez długie lata. Należy również zaznaczyć, że takie rozwiązanie najlepiej wygląda w przestrzennych wnętrzach. Drewniana podłoga sprawia dość ciężkie wrażenie, więc na małej powierzchni może trochę przytłaczać.

 

Alternatywą dla drewna i paneli w salonie zaczynają być płytki. Gama kolorów przeznaczona dla salonów jest dość szeroka, bo otwiera się w odcieniach brązu, szarości, bieli i beżu, a zamyka na płytkach imitujących w swojej kolorystyce drewno. Zawsze istnieje również możliwość połączenia kilku rodzajów płytek lub zaaranżowania ścian w sposób, aby wnętrze wyglądało efektownie. Do najbardziej odważnych aranżacji należą salony, w których zarówno podłoga jak i ściany, są wyłożone płytkami. Takie pomieszczenia wcale nie muszą tworzyć zimnych przestrzeni, dużo w tym względzie zdziała ogrzewanie podłogowe.

 

Istnieje wiele koncepcji aranżacji wnętrz, które umożliwią nam podkreślenie swojej indywidualności. Wszak projektujemy pomieszczenia, w których chcemy przebywać, dlatego dobieramy do nich materiały, które nam się podobają. Zadanie ułatwiają producenci, którzy nieustannie wychodzą na rynek z rozmaitymi materiałami wykończenia wnętrz. Nic nas nie ogranicza, aby urządzić przestrzeń swoich marzeń, ponieważ nie ma takiego materiału, który nie byłby w dzisiejszych czasach dostępny. Podłoga jest bardzo ważnym elementem w domu, ponieważ w dużym stopniu stanowi o stylu, w którym urządzony jest pokój, a wnętrze naszego lokum, dużo mówi o jego właścicielu.

Licencja: Creative Commons