Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy w gronie rodziny przy bogato zastawionym stole oraz przy dźwiękach kolęd.

Data dodania: 2014-12-04

Wyświetleń: 1642

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Udekoruj dom na świeta

Aby te najpiękniejsze święta w roku upłynęły nam w jeszcze przyjemniejszej atmosferze, warto jest wykonać samemu dekoracje, którymi ozdobimy dom i stół. Będzie to nie tylko gwarancja ciekawego efektu, ale także masa dobrej zabawy przy przygotowaniu ozdób.

Samodzielne wykonanie dekoracji świątecznych to wspaniała okazja do chwili wytchnienia, w gorączce przedświątecznych przygotowań. Zwłaszcza jeśli mamy dzieci, wykonanie wspólnie z nimi ciekawych ozdób będzie bardzo satysfakcjonujące. Nie wymaga to od nas szczególnie dużo umiejętności plastycznych czy technicznych. Wystarczy dużo chęci do działania i kilka interesujących pomysłów.

Stół w nowej odsłonie

W święta stół będzie zdecydowanie w centrum naszej uwagi. W końcu przy stole będziemy biesiadować wspólnie z rodziną i spożywać wspaniałe świąteczne dania. Dlatego warto poświęcić trochę uwagi dekoracji stołu, tak aby w te święta wyglądał naprawdę wyjątkowo. Możemy zacząć od prostych dekoracji, takich jak gałązki świerkowe lub całe wieńce, którymi ozdobimy świece i świeczniki. Dołączając do nich dodatkowo czerwone elementy np. w postaci serwetek uzyskamy prawdziwie bożonarodzeniową kompozycję. Nic tak nie czyni nastroju, jak przyjemne światło. Możemy kupić ozdobne świeczniki i lampiony w świątecznych wzorach – to z pewnością pozwoli lepiej wczuć się w świąteczną aurę.

Nie zapominajmy też o krzesłach. Możemy ozdobić je szyjąc poszewki lub niewielkie szarfy na oparcia. Koniecznie w świątecznych barwach – czerwonej lub zielonej.

Ozdoby hand made

Świąteczne bombki i inne dekoracje, które zawiesimy na choince, również możemy wykonać sami. Najprostszym i szalenie ciekawym oraz smakowitym sposobem ozdabiania choinki, jest zawieszenie na niej pierniczków. Zwłaszcza jeśli do naszych wypieków użyjemy foremek w kształtach kojarzących się ze świętami, zyskamy rewelacyjną ozdobę. Tradycyjne bombki również możemy wykonać sami. Możemy kupić zupełnie pozbawione ozdób bombki, które następnie pokryjemy farbą i brokatem lub ciekawymi koralikami. Przyda się nam do tego pędzelek, klej oraz specjalna farbka.

Kolejnym ciekawym pomysłem są łańcuchy choinkowe. Możemy je przygotować ze sznureczków, na których np. zawiesimy chorągiewki z imionami domowników lub wyciętymi zdjęciami. Warto jest wykazać się tu inwencją.

Dom udekorowany samodzielnie wykonanymi ozdobami, będzie jeszcze piękniejszy podczas świąt. Warto jest dodatkowo podsycić ten wyjątkowy klimat, przyprawiając go takimi niesamowitymi wnętrzarskimi dodatkami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena