Czytniki e-booków, mimo że pojawiły się na polskim rynku już kilka late temu, nadal są pewnym novum dla wielu. Wciąż są tacy, którzy nie pojmują sensu posiadania tego typu urządzenia. Spróbujmy więc przybliżyć nieco sytuację

Data dodania: 2014-11-07

Wyświetleń: 2551

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czytnik e-book - czy warto?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że sporym nieporozumieniem jest traktować czytnik e-booków jako rodzaj tabletu. Tymczasem są to dwa różne urządzenia o zupełnie różnych funkcjach. Owszem, można na tablecie czytać publikacje elektroniczne, ale komfort użytkowania jest o wiele, wiele gorszy. Dlatego do tych celów opracowano dedykowany czytnik. Jakie są korzyści z posiadania takiego sprzętu?

Małe wymiary

Dużo czytasz książek – zwłaszcza wówczas, gdy jesteś w podróży – czytnik pozwoli Ci na spokojną i komfortową lekturę. Waży i zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna książka ponad trzystustronicowa, a przecież w pamięci możesz mieć nawet całą swoją biblioteczkę i ani o gram, nie powiększy Ci to Twojego bagażu.

Wygoda

Mając to wszystko na uwadze, co już zostało powiedziane, dołóżmy do tego kolejne zalety. Jaka analogowa książka pozwoli Ci wybrać wielkość czcionki? Dzięki której książce będziesz móc szybko sprawdzić nieznany Ci wyraz? Nie musisz sięgać po słownik, wystarczy zaznaczyć trudne słowo i wyszukać w google, prosto i błyskawicznie.

Duże litery

Wspomnijmy jeszcze o jednej sytuacji. Są ludzie, którzy kochają czytać, ale druk w książkach bywa dla nich zbyt duże, zmuszeni są więc kupować lub pożyczać specjalne książki opatrzone logiem „duże litery”. Wraz z czytnikami tego typu, problem ten znika. Takie urządzenia są więc idealne nie tylko dla „młodych mobilnych”, ale również dla starszych osób, którzy potrzebują dostosować w stopniu znacznym odbierany tekst.

Zdrowsze oczy

Choć czytnik ebooków to urządzenie elektroniczne, to wyświetlany tekst postrzegany jest przez ludzkie oko niemalże identycznie, jak książkowy druk. Dzieje się tak dzięki innowacyjnej technologii elektronicznego papieru. Dzięki temu nawet dłuższa lektura nie męczy naszych oczu. Technologia ta ma również swoje przewagi w stosunku do tradycyjnego druku – umożliwia bardzo praktyczne podświetlenie. Ci, którzy czytali książki przy skąpym świetle, wiedzą jak szybko wówczas potrafią się oczy zmęczyć przy tej czynności.

Czytnik publikacji elektronicznych to z pewnością świetny pomysł na podarunek dla bliskiej osoby, zwłaszcza, że święta tuż tuż.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena