Wszystkie firmy zatrudniające pracowników powinny konsekwentnie przestrzegać przepisów o ochronie danych.

Data dodania: 2014-11-07

Wyświetleń: 1708

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ochrona danych osobowych

Codziennie mamy z nimi do czynienia. Są nam potrzebne do wykonywania najróżniejszych czynności. Dane osobowe, bo to o nich mowa. To między innymi imię, nazwisko, adres itp. Akta osobowe zatrudnionych osób, dane do wykonywania przelewów czy faktur to typowe dane o sobie, podawane w miejscu pracy. Tego typu informacji używamy praktycznie wszędzie. Często sklepy internetowe oraz portale branżowe zachęcają do zapoznania się z ich newsletterem. W takiej sytuacji warto sprawdzić autentyczność danej firmy. Zawsze przed zalogowaniem się lub wyrażeniem chęci na otrzymywanie informacji musi pojawić się wiadomość o przetwarzaniu, np. emaila. Ochrona danych osobowych zapobiega dostaniu się naszej tożsamości w niepowołane ręce. Wszystkie dane muszą być należycie chronione. Jednak nie każda ma obowiązek być zgłoszona Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych. Są to między innymi : personalia podawane pracodawcy (podane w sytuacji zatrudnienia), podpisaniem umów cywilno - prawnych, dane powszechnie dostępne i takie, które są mało ważne, przetwarzane w codziennych czynnościach. Należy wiedzieć, że niektóre dane zwane wrażliwe, jak te dotyczące sytuacji zdrowotnej, muszą być zgłoszone do GIODO.

Zmiany w przepisach.

Należy zapoznać się z szczegółowymi przepisami prawnymi, ponieważ każdy musi mieć świadomość swoich praw bezpieczeństwa. Niedawno wprowadzono kilka istotnych zmian. Warto się z nimi zapoznać, by być na bieżąco. Do najistotniejszych zmian należy zaliczyć wspomniane wcześniej zwolnienie ze zgłaszania niektórych danych do GIODO, zmiany statusu ABI oraz zmienienie procesu transferu informacji do innych państw.

Bezpieczeństwo informacji w województwie łódzkim.

W Polsce można znaleźć kilka firm zajmujących się oferowaniem usług z zakresu bezpieczeństwa informacji. Niestety nie znajdziemy je w każdym mieście. Wiele przedsiębiorstw na co dzień powierza im swoje dobre imię. Ich celem jest dostarczanie produktów i działanie z zachowaniem określonych standardów oraz norm prawnych. Oferowane usługi wykonywane są zawsze na najwyższym poziomie przez najlepszych profesjonalistów w swojej dziedzinie.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona