Na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, w dzisiejszych czasach decyduje się dość znacząca liczba polskiego społeczeństwa. Powodów może być wiele, jedni mają doskonały pomysł na biznes, inni zaś ze względu na duży poziom bezrobocia, ratują swoje finanse poprzez samozatrudnienie, chcąc w ten sposób stworzyć sobie szanse jakiegokolwiek zarobku.

Data dodania: 2014-10-22

Wyświetleń: 1429

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIADOMOŚĆ

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Składanie wniosku CEIDG-1 na cztery sposoby

Na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, w dzisiejszych czasach decyduje się dość znacząca liczba polskiego społeczeństwa. Powodów może być wiele. Jedni mają „doskonały pomysł na biznes”, inni zaś ze względu na duży poziom bezrobocia, ratują swoje finanse poprzez samozatrudnienie, chcąc w ten sposób stworzyć sobie szanse jakiegokolwiek zarobku. Bez względu na powód jakim kierują się młodzi przedsiębiorcy, proces sformalizowania danego przedsięwzięcia wygląda identycznie. Pierwszy krok – to wniosek CEIDG-1.

 

  • Metoda numer jeden, to zalogowanie się do CEIDG, wypełnienie wniosku w formie on-line, a następnie – co najważniejsze – złożenie go elektronicznie. Do tego niezbędny jest podpis elektroniczny, który można bardzo łatwo uzyskać, dopełniając kilka dodatkowych formalności.

  • Drugi sposób złożenia wniosku polega przede wszystkim na podobnym zalogowaniu się do CEIDG, jedynie przygotowaniu wniosku on-line, a następnie podpisaniu go w wybranej gminie. Ważne jest tu, by zapamiętać numer wniosku, który zostanie nadany automatycznie. Jeszcze do niedawna należało uczynić tę formalność we właściwym Urzędzie Gminy, do którego się przynależało, ale dziś już nie ma takiego wymogu.

  • Trzeci sposób wydaje się najprostszy z możliwych. Należy jedynie pobrać wniosek CEIDG-1, wydrukować i wypełnić odręcznie, albo też na komputerze, a następnie wraz z odręcznym podpisem osobiście dostarczyć do dowolnej gminy.

  • Czwarta metoda pozwala wnioskodawcy na przesłanie danego dokumentu listem poleconym do wybranej gminy. Podpis jednak musi być potwierdzony przez notariusza. To jest głównie sposób dla tych, którzy z konkretnych powodów nie mogą załatwić sprawy posługując się wyżej wymienionymi metodami.

Dla wielu przyszłych przedsiębiorców, każdy z przedstawionych sposobów może wydawać się bardzo prosty w realizacji. Okazuje się jednak, że mimo to często na drodze do wielkiej kariery zawodowej pojawiają się pewne niedogodności, można by rzec wręcz problemy.

Otóż samodzielne rejestrowanie się i uzupełnianie danych, a tym bardziej dążenie do pozyskania podpisu elektronicznego, może być dla niektórych dość skomplikowane, szczególnie dla osób niezbyt swobodnie poruszających się w wirtualnym świecie. Innym problemem na jaki coraz częściej trafiają młodzi przedsiębiorcy, jest brak kompetencji ze strony pracowników Urzędów Gminy. Nigdy nie wiadomo jak uzupełnią wniosek on-line, jakie dane podadzą, o czym zapomną, czy też jakie literówki popełnią. System wszystko zapisuje, a po tym kroku już nie tak szybko o jakiekolwiek poprawki. Dane idą do głównej bazy CEIDG i stąd rodzą się problemy.

Jednym z bezpieczniejszych, a przy tym całkiem prostych sposobów składania wniosku CEIDG jest metoda numer dwa. Jednak oczywiście każdy może wybrać ten, który wyda mu się najlepszy.

 

 

 

 

 

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena