Dekoloryzacja jest zabiegiem, na który Polki decydują się rzadko, próbując raczej zamaskować odrosty świeżą farbą lub szamponem. Prawdziwy problem pojawia się, jeśli otrzymany kolor znacząco różni się od planowanego.

Data dodania: 2014-06-24

Wyświetleń: 1746

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bezpieczna dekoloryzacja – w domu czy u fryzjera?

Dekoloryzacja u fryzjera

Do dekoloryzacji włosów używany jest zmywacz farby do włosów. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu rozpuszczalnika, w którym rozpuszcza się pigment wchodzący w skład farby. Teoria jest więc dość prosta, ale w praktyce pojawiają się pewne istotne problemy: skoro koloryzacja powoduje trwałe wbudowanie pigmentu w strukturę włosa, to użycie zmywacza także musi w pewnym stopniu uszkadzać włosy, aby było możliwe wymycie cząstek substancji koloryzującej. Kluczem do sukcesu jest więc odpowiednie dobranie mocy zmywacza tak, aby wymył on farbę, ale nie naruszył żywego włosa.

U fryzjera dekoloryzację przeprowadza się profesjonalnymi środkami. W sklepach dostępne są także zmywacze półprofesjonalne do użytku domowego, natomiast ich stosowanie bywa problematyczne, bo to dość silne substancje, a ich użycie wymaga pewnej wprawy.

Dekoloryzacja w domu

Dekoloryzator do włosów przeznaczony do użytku domowego nie musi wcale być słabszy od tych do użytku profesjonalnego. Chodzi tylko o to, aby jego aplikacja nie naruszała struktury włosa, by nie uszkodził on rdzenia i nie doprowadził tym samym do osłabienia włosów, które mogłyby zacząć się łamać lub wypadać.

Prawidłowo dobrany dekoloryzator to substancja, która z bardzo wysoką wydajnością usuwa farbę, ale jednocześnie pielęgnuje włosy, na przykład przez suplementacje kosmetyczną niezbędnych witamin lub aminokwasów, jakie zostaną wykorzystane bezpośrednio przez włosy lub przez skórę głowy, która odpowiada pośrednio za kondycję włosa.

Na co się zdecydować?

Jeśli masz dostęp do profesjonalnych dekoloryzatorów wysokiej jakości, tańszym rozwiązaniem będzie dekoloryzacja w domu. Jedynym problemem jest siła użytego środka. Warto zainwestować w dobry, bezpieczny dekoloryzator z kompleksem witamin i minerałów, który usunie farbę i wzmocni włosy.

Dekoloryzacja u fryzjera to spory wydatek, a na dobrą sprawę nie ma gwarancji, że zabieg będzie wykonany dokładnie i poprawnie – nawet w dobrych salonach fryzjerskich rzadko wykonuje się dekoloryzację, więc nawet tam zdarza się trafić na obsługę poniżej wymaganego poziomu.

Dekoloryzatory profesjonalne są dostępne w nielicznych sklepach. Opłaca się ich poszukać, ponieważ są zdecydowanie skuteczniejsze od tańszych produktów z supermarketów, a przy okazji o wiele lepiej dbają o włosy i skórę głowy. Wykorzystanie tańszych produktów prowadzi do wielu rozczarowań – farba zwykle nie jest dokładnie wymywana, natomiast włosy ulegają poważnemu osłabieniu. Oczywiście decydując się na samodzielne przeprowadzenie zabiegu w domu, trzeba przygotować się na odrobinę wysiłku: wymycie farby nie jest wiele trudniejsze od jej nałożenia, ale trzeba to przeprowadzić wyjątkowo dokładnie i z zachowaniem zasad zalecanych przez producenta dekoloryzatora.

Gdzie kupić?

Dobrego dekoloryzatora warto poszukać w internetowych sklepach z kosmetykami wysokiej jakości oraz w profesjonalnych sklepach z zaopatrzeniem salonów fryzjerskich. Warto też przed zakupem zasięgnąć opinii na temat konkretnego produktu – możesz w ten sposób uniknąć rozczarowania wynikającego ze zbyt słabego działania lub poważnych uszkodzeń włosów. Na pewno odpada kupowanie dekoloryzatorów w supermarketach – na produkty niskiej jakości szkoda marnować pieniądze, tym bardziej że efekty będą prawie na pewno marne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena