Prawidłowo wykonany i powtarzany masaż twarzy może nam skutecznie pomóc z zapobieganiu powstawaniu zmarszczek. Zapewni on jędrniejszą skórę i sprawi, że będziemy wyglądać na bardziej zrelaksowanych.

Data dodania: 2014-05-16

Wyświetleń: 1063

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Masaż na zmarszczki

Gdy wykonujemy masaż twarzy, mięśnie na niej odprężają się i przestają się nadmiernie napinać. Nie przeszkadzają wtedy w krążeniu krwi, a ta krążąc swobodniej poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, dzięki czemu zmarszczki nie rzucają sie w oczy.

Aby prawidłowo wykonać masaż, najpierw trzeba dokładnie oczyścić skórę. Zmywamy makijaż i usuwamy zanieczyszczenia. Jeśli mamy długie włosy, to najlepiej związać je z tyłu albo użyć opaski, bo włosy mogą się przyklejać do twarzy. Do masaży śmiało można użyć też krem nawilżającego lub natłuszczającego.

Do masowania skóry twarzy powinno się używać trzech palców: serdecznego, środkowego i wskazującego. Nakładamy na nie niewielką ilość kosmetyku i rozpoczynamy masaż.

Podbródek

Masaż twarzy powinno rozpoczynać się od podbródka. Wykonujemy ruch głaszczący, kierując go do skroni. Po chwili zaczynamy zewnętrzną strona dłoni lekko szczypać podbródek i na zmianę poklepywać go, Jest to sposób, aby zachować prawidłowy owal twarzy na dłużej i zapobiec jego opadaniu.

Usta

Potem przechodzimy do okolic ust. Tutaj masujemy bardzo delikatnie, używając tylko opuszków palców, wykonując ruchy okrężne. Masaż powtarzamy kilka razy. Ten mini zabieg odmładzający skórę jest szczególnie polecany dla palących, gdyż pozwala zmniejszyć pionowe zmarszczki nad górną wargą, powstałe przy zaciąganiu sie papierosem.

Nos

Następnie przechodzimy do nosa. Jest to jeden z bardziej narażonych na powstawanie zmarszczek rejonów na naszej twarzy, a to przez tworzenie się tutaj, już w bardzo młodym wieku, zmarszczek mimicznych. U niektórych osób powstanie bruzd wargowo-nosowych znacznie postarza, dlatego trzeba poświęcić nieco czasu na pielęgnację tego miejsca. Masaż jest prosty do wykonania. Trzeba miejscowo uciskać skórę od nozdrzy aż do kącików ust. Ćwiczenie powinno się powtórzyć przez około 3-4 minuty.

Czoło

Następne w kolejce jest czoło. Masaż rozpoczynamy na środku czoła, kierując się do zewnątrz, do skroni. Zaczynamy więc masować w przerwie między brwiami, gdzie pojawia sie tzw. lwia zmarszczka. Dopada najczęściej tych, którzy często się denerwują albo długo przebywają przez komputerem. Wykonujemy w tym miejscu koliste ruchy palcem. Jeśli na czole tworzą nam się poziome zmarszczki, to używając trzech palców wykonujemy głaszczący ruch od środka, a kierunek ruchu wyznaczają nam brwi. Gdy skończymy można jeszcze poszczypać nieco skórę, aby ją pobudzić.

Okolice skroni

To tutaj tworzą się tzw. kurze łapki. Skóra jest tutaj niezwykle cienka, dlatego trzeba uważać. Masaż wykonujemy delikatnie, zaczynając od wewnętrznych kącików oczu i dalej wzdłuż brwi do skroni, a potem przez kości policzkowe do początku. Pamiętajmy, żeby pod żadnym pozorem nie naciągać skóry, bo to tylko przyspieszy powstawanie zmarszczek.

Licencja: Copyright - zastrzeżona