Dlaczego poszukiwanie pracy trwa tak długo nawet pomimo tego, że naprawdę zależy nam na znalezieniu zatrudnienia?

Data dodania: 2014-05-15

Wyświetleń: 1149

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdzie szukać pracy chcąc ją znaleźć?

Trudno o taką odpowiedź na to pytanie, która usatysfakcjonowałaby wszystkich bezrobotnych, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że w wielu przypadkach decydujące znaczenie ma korzystanie z jednego tylko źródła informacji o wakatach. Warto zadać sobie zatem pytanie o to, skąd czerpać wiedzę na temat tego, która firma poszukuje pracowników.

Najbardziej popularne sposoby poszukiwania zatrudnienia bazują na analizie informacji podawanych przez portale internetowe oraz prasę lokalną. Zdecydowana większość firm właśnie w ten sposób kontaktuje się ze swoimi potencjalnymi pracownikami, można więc oczekiwać, że korzystanie z tego rodzaju kanałów pozyskiwania informacji przyniesie nam szczególnie dużą satysfakcję. Nie wolno jednak zapominać i o tym, że jest to sposób wykorzystywany przez zdecydowaną większość bezrobotnych, a co za tym idzie – korzystanie z niego sprawia, że zmagamy się z największą konkurencją.

Chcąc wzmocnić swoje szanse na rynku pracy powinniśmy wybrać grupę firm, które budzą nasze największe zainteresowanie. Warto poznać je bliżej i starać się uzyskać szczegółowe zainteresowanie dotyczące szansy zatrudnienia w ich siedzibach. W tym celu wskazane jest regularne odwiedzanie ich stron internetowych i upewnianie się, czy w danym momencie nie trwa rekrutacja. Nie zaszkodzi też, jeśli pozostawimy swoje CV w odpowiedzialnym za nią dziale, wyślemy bowiem w ten sposób czytelny sygnał świadczący o tym, że nie tylko nie boimy się pracy, ale i zależy nam na niej.

Nie zapominajmy i o tym, że na rynku pracy duże znaczenie mają kontakty osobiste oraz system rekomendacji, jeśli więc zależy nam na znalezieniu zatrudnienia, nie wahajmy się prosić o pomoc. Nasi znajomi są osobami, które najlepiej znają dobre strony każdego z nas, może więc okazać się, że to ich osobiste wstawiennictwo pozwoli nam znaleźć upragnioną pracę w firmie, która w szczególny sposób przypada nam do gustu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena