Przeprowadzki to często rzeczywistość wielu z nas: zmieniamy miejsce swojego zamieszkania, bo wchodzimy w nowe związki, bo dostaliśmy pracę w nowym miejscu czy też postanowiliśmy zacząć swoje życie jeszcze raz od nowa, zupełnie gdzieś indziej.

Data dodania: 2014-05-13

Wyświetleń: 1484

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trochę o przeprowadzkach

Współczesny świat, a zwłaszcza współczesny rynek pracy, zmuszają nas poniekąd do częstych migracji – do zmian miejsc, w którym mieszkamy. U nas, to znaczy w Europie, tego rodzaju masowe (bo dotyczą one naprawdę dużego procentu całego społeczeństwa) ruchy społecznie są czymś stosunkowo nowym, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych: tam każdy Amerykanin przeciętnie 4-5 razy przenosi się do innego miasta za pracą. Dlaczego tak się dzieje? W większości przypadków przeprowadzki wiążą się właśnie ściśle z zatrudnieniem: wiadomo, że o pracę jest ciężko, sporo osób decyduje się więc na tak diametralną zmianę otoczenia, byle tylko zagwarantować sobie i rodzinie lepszy, bezpieczniejszy byt.

W USA nikogo już nie dziwi przenoszenie się z jednego końca kraju na drugi, u nas, mimo znacznie mniejszych odległości, nadal jest do dość nowe. Mowa oczywiście o przeprowadzkach odbywających się na terenie Polski, bo o tych do Anglii, Irlandii czy Niemiec każdy z nas wie już od dawna.

Przeprowadzki nie wiążą się jednak tylko z pracą – często przenosimy się w zupełnie inne miejsce, bo np. odziedziczyliśmy po jakimś krewnym dom czy ziemię, albo na tyle zafascynowała nas jakaś odwiedzana podczas wakacji miejscowość, że postanowiliśmy spędzić w niej resztę życia. Zmiana miejsca zamieszkania związana jest także ze zmianą stanu cywilnego: po ślubie często wprowadzamy się do współmałżonka.

Niezależnie od przyczyn, przeprowadzki w świadomości większości ludzi związane są ze stresem, nerwami i ogromem pracy: trzeba przecież wszystko popakować, i to do tego tak, by można było przewozić rzeczy bezpiecznie, trzeba to zrobić w wyznaczonym terminie, o niczym nie zapomnieć itd. Faktycznie, zmiana miejsca zamieszkania może być dość ekstremalnym przeżyciem, ale warto zadbać o to, by takim nie było. Jak? To proste: przeprowadzki trzeba po prostu dobrze i szczegółowo zaplanować: ustalać po kolei wszystkie działania i w żadnym wypadku nie zostawiać nic na ostatnią chwilę. Jeżeli na spokojnie i bez pośpiechu będziemy pakować wszystkie rzeczy, na pewno o niczym nie zapomnimy i nie będziemy się stresować. Takie przeprowadzki nikomu nie zszarpią nerwów, warto więc poświęcić na nie czas.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena