To jeden z najbardziej efektownych trendów w urządzaniu wnętrz. Swoją popularność już od wielu, wielu lat zawdzięcza gustownemu i harmonijnemu połączeniu dobrej jakości materiałów z angielską, zakochaną w klasyce duszą.

Data dodania: 2014-05-08

Wyświetleń: 3272

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Styl kolonialny w mieszkaniu

Historia tego trendu ma swoje korzenie w XIX- wiecznej historii Europy. Notabene niezbyt chlubnej, liczne krwawe podboje, zakładanie kolonii na obszarach Dalekiego Wschodu są ciemną kartą europejskich stron. Brytyjczycy osiedlali się w koloniach i musieli urządzić tam swoje gniazdko. Sympatyzujące w eleganckich sukniach damy epoki wiktoriańskiej ceniły ład, porządek i luksus. Nie mogły jednak odwzorować z pełną precyzją swoich Angielskich mieszkań, ponieważ materiały, z których wykonywane były ich meble nie był odporny na specyficzny upalny klimat Indii. Zaczęto więc wykorzystywać egzotyczne drewno, takie jak heban, mahoń. Jest ono przystosowane do wysokich temperatur i dużej wilgotności, bardzo wytrzymałe, charakteryzujące się niezwykle pięknym wyglądem. Meble stworzone z tych gatunków drewna były ciężkie, bogato zdobione, o ciemnej lub bardzo ciemnej barwie. Obecnie takie meble najczęściej sprowadzane są z tamtych regionów i sprzedawane w specjalnych sklepach meblowych lub przez internet, albo produkowane w odpowiedniej stylizacji przez kraje europejskie. Warto zwrócić przed zakupem uwagę na pochodzenie mebla. Wśród mebli kolonialnych szczególnie popularne są komody z szufladkami, masywne biurka i biblioteki.

Materiałami idealnie pasującymi do mieszkań w stylu kolonialnym jest również rattan i bambus, które nie są tak drogie jak meble drewniane i z powodzeniem mogą posłużyć jako element dekoracyjny. Bambusowe podkładki, rattanowe siedziska, skrzynki na kwiaty nadadzą wnętrzu specyficzny, oryginalny klimat.

Ponadczasowy - to określenie najlepiej pasuje do stylu kolonialnego. Egzotyka w połączeniu z klasyką to styl idealny dla globtroterów, osób uwielbiających podróże, pasjonatów odmiennych kultur i religii. Dodatkowo, jeśli raz zainwestujemy w wysokiej klasy meble kolonialne, możemy być pewni, że posłużą nam na lata, nie wyjdą z mody i nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, a do tego będą pieknie prezentować się w mieszkaniu.

W połączeniu z naturalnymi kolorami ziemi, takimi jak beż, zieleń, stworzą przyjazny i przytulny klimat w naszym mieszkaniu. Te kolory świetnie pasują do ciemnych, drewnianych mebli i podkreślają ich naturalny charakter. 

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena