Katowice wielu osobom nadal kojarzą się tylko z kopalniami, zanieczyszczonym powietrzem i szarą rzeczywistością. Jednak stolica Śląska w XXI wieku to całkowicie inne miejsce – europejska metropolia, która zapewnia wyjątkowe perspektywy dla każdego i stanowi dodatkowo doskonałe miejsce do rozpoczęcia nowego życia.

Data dodania: 2014-04-28

Wyświetleń: 1101

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jednym z najważniejszych atutów Katowic w tej dziedzinie jest niska cena nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego. Na zainteresowanych kupnem własnego lokalu czekają liczne nowe inwestycje, w tym w prestiżowych lokalizacjach, które wyróżniają się nawet o połowę niższymi cenami niż dla Warszawy!

W Katowicach i okolicach jak grzyby pod deszczu wyrastają osiedla mieszkaniowe i domki jednorodzinne budowane przez deweloperów i inwestorów prywatnych. Niskie ceny gruntów w połączeniu z małym nasyceniem rynku powodują, że to właśnie na terenie Śląska ceny nieruchomości są bardzo kuszące. Na klientów czekają nowe inwestycje z ceną za metr kwadratowy wynoszącą nawet po 4 000 złotych, co na tle innych miast jest jedną z najniższych. To sprawia, że zainteresowanie Katowicami przez cały czas jest coraz wyższe i wiele osób postanawia właśnie w tym punkcie na mapie Polski osiedlić się, pracować, rozwijać.

Dużym atutem Katowic jest przy tym szeroki wybór nieruchomości na rynku mieszkaniowym. Potencjalni kupujący mają ich do dyspozycji więcej niż w innych miastach, a dzięki temu, że nie są one natychmiast rozchwytywane, znalezienie czegoś idealnego w sam raz dla siebie też nie jest wyjątkowo skomplikowane. Katowice jako miasto ciągle się rozrastają, dlatego zarówno można wybrać dla siebie coś na obrzeżach, blisko przyrody, w okolicy cichej i spokojnej, jak i można także znaleźć nieruchomości zlokalizowane bliżej centrum.

Podsumowując, Katowice są bardzo atrakcyjnym miejscem dla tych osób, które planują przeprowadzkę i zakupienie własnego lokum. Niskie ceny to niewątpliwy walor śląskiej stolicy, która wcale nie ustępuje innym polskim miastom pod względem perspektyw dawanych swoim mieszkańcom.

Licencja: Copyright - zastrzeżona