W tym artykule dowiesz się jakie korzyści możesz wynieść z usługi zarządzania flotą oferowaną m.in. przez agencje ochrony, ale nie tylko.

Data dodania: 2014-05-14

Wyświetleń: 1971

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie korzyści daje zarządzanie flotą samochodową?

Zarządzanie flotą odbywa się dzięki połączeniu dwóch technologii GPS oraz GSM. Działa w ten sposób, że w pojazd wmontowane zostaje urządzenie, które można porównać do czarnej skrzynki samolotowej. Dzięki urządzeniu do centrum dyspozycyjnego np. agencji ochrony pracującego 24h godziny na dobę, przez cały rok, są wysyłane informacje dotyczące pracy i ruchu pojazdu. System daje możliwość natychmiastowej informacji do stacji monitorowania pojazdu. Proces ten dzieje się automatycznie.

Jakie korzyści wynieść można z tej „samochodowej czarnej skrzynki”? Jedną z zalet wynikających bezpośrednio z zarządzania naszą flotą jest ciągłe monitorowanie i raportowanie – np. poprzez wiadomość sms o miejscu w którym obecnie znajduje się nasz prywatny czy firmowy pojazd, lub stan zużycia paliwa. W sytuacji, gdy nasz pojazd zostaje skradziony – otrzymamy o tym stosowną informację – jednak nie pozostajemy bezbronni, ponieważ można zlokalizować pojazd z dokładnością do kilku metrów, a nawet go zatrzymać poprzez unieruchomienie silnika.

Urządzenie zarządzające naszym pojazdem z naszą pomocą posiada możliwość wglądu poprzez aplikację online w historię od momentu zainstalowania, lub dowolnie wybranego okresu. Zarządzanie flotą pozwala nam poznać takie parametry jak pozycja, zakres zużycia paliwa, ilość przejechanych kilometrów, czy długość czasu postoju i jazdy – te informacje są szczególnie przydatne dla firm transportowych. Firmy te mają większą możliwość planowania załadunków, czy – nawet – dzięki temu, że jest to system bezpiecznego przewożenia towarów, możliwe są upusty firm ubezpieczeniowych.

Wszystkie te korzyści są niezwykle cenne dla kierowcy tak prywatnie jadącego w trasę, jak i firmy. Nic tak nie uspokaja kierowcy jak świadomość, że jeśli jego auto bez jego wiedzy przemieszcza się – on dowie się o tym natychmiast. Może w każdej chwili wezwać pomoc, zna przecież położenie auta. Mając świadomość tych korzyści rozważ, czy system zarządzania flotą samochodową jest rozwiązaniem odpowiadającym twoim potrzebom. Posiadanie takiego systemu umożliwi ci zaoszczędzenie zarówno kłopotów jak również środków finansowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena