Korytarz to pierwsze miejsce do jakiego trafiają odwiedzający nas goście. Musi być zatem nie tylko urządzony w sposób ergonomiczny, ale także przyjaźnie dla oka, w końcu będzie reprezentował całe nasze domostwo.

Data dodania: 2014-03-07

Wyświetleń: 871

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Korytarz jedno z ważniejszych miejsc w domu

Warto pamiętać, szczególnie w przypadkach gdy mamy do czynienia z ciemnymi korytarzami, aby odpowiednio rozjaśnić ich wnętrze. Pomysłów na to jest wiele. Zacząć można od pomalowania w jasne kolory ścian. Doskonałym rozwiązaniem jest użycie delikatnych brązów. Z jednej strony rozjaśnią one wnętrze, z drugiej zaś są o wiele mniej brudzące niż biel. Do dziś w wielu mieszkaniach spotkamy modną jeszcze kilka lat temu boazerię, która z czasem ciemniejąc, tworzy teraz ciemny tunel.

 

Równie ważne, aby meble mające stanowić jego wyposażenie również miały jasne kolory. Z pomocą przybędą nam tu firmy zajmujące się produkcją mebli na wymiar. Posiadają one bardzo szeroką gamę zarówno kolorów jak i kształtów. Często też zamiast tradycyjnych mebli z płyt wiórowych spotyka się w przedpokojach eleganckie, solidne ale nie masywne meble z metalu. W korytarzu powinna znaleźć się szafka na buty, wieszak, stojak na ociekające parasole - parasolnik i lustro. Reszta zależy od naszych upodobań i możliwości na jakie pozwala nam powierzchnia jaką mamy do dyspozycji. Ważne jest żeby meble, które w nim ustawimy nie ograniczały możliwości przemieszczania się ludzi. Zbyt wąskie przejścia mogą w znaczny sposób to utrudniać. Warto zatem wybrać się do firmy zajmującej się projektowaniem i produkcją mebli na wymiar. Fachowe doradztwo i możliwość przygotowania wizualizacji pomogą w odpowiednim doborze poszczególnych elementów.

 

Najważniejszym elementem pozwalającym rozjaśnić wnętrze korytarza jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. W zależności od potrzeb mogą to być lampy punktowe, jak również oświetlające sporą powierzchnię świetlówki. Dodatkowym elementem, który ma wpływ na to ile światła mamy do dyspozycji w naszym korytarzu, są drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń. Dobrze jest mieć te wyposażone w duże szyby. Dzięki temu zyskamy dodatkowo nieco ze światła wpadającego do każdego z pokojów.

 

W przypadku gdy nasz korytarz jest długi i wąski warto rozważyć zamontowanie podwieszanego sufitu. Sprawi to, że optycznie będzie wyglądał on na przytulniejszy. Jeśli chodzi o wykończenie podłogi, to najlepszym rozwiązaniem wydają się płytki podłogowe. Są one tworzywem trwałym, a jednocześnie pozwalają bardzo łatwo utrzymać czystość, czego nie da się powiedzieć np o dywanach. Posiadacze długich korytarzy powinni pamiętać o zamontowaniu co najmniej dwóch włączników światła po obu końcach pomieszczenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena