Taki chociażby laser, który potrafi ciąć metale, jest równie cennym rozwiązanie pomocnym chociażby w poprawianiu kondycji skóry – przydaje się więc nie tylko jako element stosowany w technologiach wojskowych, ale także jako narzędzie zbawienne dla zdrowia i urody.
Możliwości lasera są naprawdę zaskakujące. Przede wszystkim korzysta z niego współczesny dermatolog, posługując się nim także w przypadku leczenia nowotworów skóry. Od dermatologii do medycyny estetycznej natomiast droga jest już niedaleka. Bardzo szybko doświadczeni i profesjonalni znawcy tematu zaangażowali możliwości lasera nie tylko do ratowania zdrowia, ale i do poprawiania urody.
Laserem można usuwać blizny - w tym te zarówno szpecące brzuch (jako pamiątki po niedbałym chirurgu usuwającym nam wyrostek), jak i drobne, lecz liczne blizny potrądzikowe. Co więcej, jeśli chodzi o znamiona naprawdę duże, jest to metoda jak na razie najskuteczniejsza. Podobnie dzieje się w przypadku usuwania przebarwień i plam skórnych.
Na tym nie kończą się możliwe zastosowania lasera. Rozwiązania tego rodzaju wykorzystywane są także do usuwania owłosienia, do redukcji cellulitu i rozstępów, do usuwania niechcianych już tatuaży lub – nawet – do korekcji zmarszczek. Możliwości zastosowań lasera są więc spore i wciąż wzrastają - każdego roku oferty salonów kosmetycznych poszerzają się o nowe zabiegi z jego użyciem.
Poza szeroką gamą zastosowań, za popularnością lasera przemawia także to, że tuż po wizycie u kosmetyczki klient salonu może wstać i iść do pracy lub do domu – niezależnie od tego, która część jego ciała poddawana była zabiegowi. Po laserze nie zostaje bowiem widoczny ślad tak, jak dzieje się to np. po oczyszczaniu twarzy metodą manualną.
Więcej na temat możliwości lasera dowiedzieć się można na profesjonalnych stronach z tego zakresu.