Z bankowości elektronicznej korzysta prawie każdy, kto ma jakiekolwiek konto. Wiele banków oferuje już zresztą usługę założenia rachunku bez potrzeby wychodzenia z domu (aktywacja takich rachunków odbywa się albo przez podpisanie umowy w obecności kuriera, albo przez przelanie niewielkiej kwoty na nowy rachunek).

Data dodania: 2014-02-01

Wyświetleń: 1834

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pożyczki bez wychodzenia z domu (prawie)

Coraz popularniejsze też stają się pożyczki przez internet. Oferta przyciąga przede wszystkim wygodą – nie trzeba nigdzie wychodzić, nie trzeba szukać żadnej firmy, nie trzeba czuć ograniczeń wynikających z pory doby, nie trzeba już bać się, że sąsiedzi będą nas na ulicy wytykali palcami, a przy okazji można zdobyć czasem dużo większą kwotę na bardziej atrakcyjnych warunkach.

Pożyczki przez internet są udzielane tylko przez niektóre firmy. Rynek podzielił się na przedsiębiorstwa pożyczkowe działające w sieci biur stacjonarnych i te, które swoim klientom oferują tylko placówkę wirtualną. Niewątpliwą zaletą tego drugiego rozwiązania jest fakt, że stan pożyczki, stan konta pożyczkobiorcy, numery rachunków do spłat i terminy można podejrzeć w specjalnym panelu udostępnionym online. Oczywiście, że można sobie zaciągnąć zwykłą pożyczkę i prowadzić zapiski w zeszycie, ale opcja z użyciem internetu jest zdecydowanie prostsza i bardziej elegancka – zmarnujesz mniej czasu i zawsze jesteś na bieżąco.

Firmy, które udzielają pożyczek przez internet, obsługują klientów telefonicznie oraz mailowo, a zwykle także przez najpopularniejsze komunikatory internetowe, w tym GG i Skype-a. Są to normalne przedsiębiorstwa, mające zwykle tylko niewielkie biura, w których nie przyjmuje się interesantów. Jednak tak czy owak, trzeba będzie wyjść z domu, żeby taką pożyczkę zaciągnąć. Wprawdzie pieniądze możesz mieć na koncie w kwadrans od akceptacji wniosku, ale umowa pożyczki i tak jest przysyłana w formie papierowej – musisz podpisać jeden egzemplarz i odesłać go do firmy pożyczkowej. Zwykle masz na to jednak dość dużo czasu, więc można to zrobić „przy okazji”, a nie wychodzić w najgorszą zamieć tylko po to, żeby wrzucić list do skrzynki pocztowej.

Udzielanie pożyczek przez internet jest dla przedsiębiorców tańsze, niż utrzymanie biur stacjonarnych, dlatego, jeśli szukasz jakiejś pożyczki z bonusem, to tutaj masz największe szanse na sukces. Pożyczki przez internet można uzyskać szybko – w Polsce wciąż ta nisza jest mocno niewykorzystana, dlatego tutaj też jest bardzo duża konkurencja o to, która z firm przejmie większość udziałów. Pożyczki przez internet, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, można postawić na równi z pożyczkami tradycyjnymi: tak samo otrzymujesz umowę, tak samo określone są wysokości prowizji, opłat dodatkowych itp., jedyna różnica jest taka, że tutaj, poza papierową wersją umowy, masz też elektroniczną, która jest zawsze pod ręką.

Masz problem z wyborem?

Prawdę mówiąc, nie dziwię ci się. Zaufanie Polaków do pożyczek przez internet nie jest duże, ale to w większości obawy nieuzasadnione. Pamiętaj, że moment zawarcia umowy w przypadku takiej pożyczki, o ile nie zaznaczono inaczej, wyznaczony jest przez przelew pożyczki na twoje konto, więc od tego czasu, nawet jeśli nie masz jeszcze papierowej wersji umowy, obowiązują wszystkie jej zapisy – papierowe umowy dostaniesz później, ale są one jednobrzmiące z tym, co zatwierdzasz, wysyłając drobny przelew autoryzacyjny. Jeśli zaś chodzi o samą konstrukcję umów, to nie różnią się one praktycznie niczym od tych, które podpisuje się przy zaciąganiu tradycyjnej pożyczki w biurze stacjonarnym którejkolwiek firmy pożyczkowej.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena