„Widziałem odważnych inwestorów i widziałem starych inwestorów, ale rzadko spotykam inwestora, który jest odważny i stary”.

Data dodania: 2014-01-26

Wyświetleń: 1259

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzisiaj zdradzę Ci największą tajemnicę „starych” inwestorów. Jak zacząć w wieku 20 lat i przez 40 lat nie stracić swoich pieniędzy. Większość graczy jest tak napalona na duże zyski, że zupełnie zapomina o najważniejszej zasadzie: Chroń swój kapitał!

Kapitał dla inwestora jest tak samo ważny, jak krew dla żołnierza. Żołnierz będzie walczył dopóki w jego żyłach płynie krew. Zrobi wszystko, co jest możliwe do zrobienia. Ta gorąca pulsująca krew napędza go do działania. Pozwala uratować komuś życie. Bez niej żołnierz leży nieruchomo i nic już więcej nie zdziała. Inwestor dopóki ma dofinansowane konto może wszystko. Inwestować na każdym rynku na świecie, zarabiać fortuny i zmieniać świat na lepsze. Każda strata jest ciosem, który powala go na ziemie. Gdy przyjdzie dzień, w którym na koncie wartość zbliży się do zera inwestor się nie podniesie. Niczego już nie dokona, nic nie zmieni. Przepadły marzenia o lepszym życiu i lepszym świecie.

Dlatego pamiętaj o najważniejszej zasadzie inwestowania: Chroń swój kapitał!

Tarczą inwestora jest zlecenie obronne popularnie zwane stop lossem. Dzięki niemu masz pewność, że po każdej transakcji będziesz w stanie zawrzeć kolejną. Pozwoli Ci on kontrolować tempo, w jakim tracisz krew. Stosując go przetrwasz nawet największe piekło. Tam, gdzie wszyscy polegną, Ty dasz sobie radę, bo masz najsilniejszą broń po swojej stronie. Przetrwanie gorszych okresów będzie dla Ciebie łatwizną. Pewnie nawet nie zauważysz, że to był gorszy okres.

Druga najważniejsza zasada inwestowania: Zawsze stosuj zlecenie stop loss!

Każdy dom maklerski/broker daje możliwość używania zleceń obronnych. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić u Ciebie to wystarczy zadzwonić i zapytać. Na pewno udzielą Ci wszystkich potrzebnych informacji i po 5 minutach będziesz już miał w swoich rękach, a raczej głowie, najlepszą broń inwestora.

Nieważne, jaka jest Twoja strategia, jakie jest Twoje podejście i Twoja sytuacja. Nie mają znaczenia okoliczności transakcji i sygnał wejścia. Zlecenie obronne jest uniwersalne i pasuje za każdym razem. Dopasowanie odpowiednich wartości zajmie Ci pewnie trochę czasu, ale warto! Nie wystarczy kupić tarczy. Trzeba nauczyć się nią posługiwać. Przyjdzie to automatycznie z czasem, możesz jednak przyśpieszyć cały proces poświęcając się studiowaniu tajemnic stop lossów.

Nie pozwól pokonać się innym! Chroń swój kapitał przed dużymi stratami. Kontroluj swoje ryzyko i nie dopuść do śmierci Twojej inwestycyjnej kariery. Wiele osób przegrywa nie z powodu złej strategii lub nie wiedzy o mechanizmach rynkowych, ale przez niedbałość o swoją krew. Pozwalają innym osobom odebrać swoje pieniądze. STOP! Jeżeli robiłeś do tej pory tak samo złóż mocne postanowienie, że od jutra zawsze, ale to zawsze, zanim zainwestujesz, pomyślisz ile możesz stracić. Teraz jedyne czego potrzebujesz to stalowa samodyscyplina i opanowanie.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena