Są na ziemi takie miejsca, w których przebywając czujemy się lepiej, spokojniej, w których czujemy się po prostu dobrze. Miejsca te to tzw. czakramy.  Przebywając w miejscu występowania czakramu człowiek znajduje się pod wpływem korzystnych energii, które działają leczniczo. Miejsca te nadają się do medytacji albo modlitwy.

Data dodania: 2014-01-12

Wyświetleń: 3205

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czakramy w Polsce

Kraków, Wawel, kaplica św. Gereona, woj. małopolskie

Jest to najsilniejszy i najbardziej znany czakram w Polsce, przez niektórych zwany: Czakramem Wawelskim. Znajduje się na Wawelu w obrębie kaplicy św. Gereona.

Legenda o powstaniu tego miejsca głosi, że bóg Sziwa rzucił siedem magicznych kamieni w siedem różnych stron świata. Z miejsc, na które upadły ma wydobywać się dobroczynna dla ludzi energia a miejsca te nigdy nie zostaną zniszczone. Jeden z kamieni miał upaść w Krakowie właśnie w miejscu Wawelu.

Jako ciekawostkę dodać można, że na Wawelu zgodnie z legendą siedzibę swoją miał smok. Zgodnie z feng shui smok jest strażnikiem miejsc mocy.

Słynny jasnowidz i zielarz polski ojciec Klimuszko wyrażał swoją opinie, że energia płynąca z tego miejsca wpływa zbawiennie na ludzi.

Czakram ten działa pobudzająco i oczyszczająco na ludzki, organizm. Jego oddziaływanie ma pozytywnie wpływać na Europę Wschodnią.

Ślęża woj. dolnośląskie,  pow. wrocławski

Góra Ślęża znajduje się ok. 30 km od Wrocławia. Uznawana jest za jedno z najsilniejszych miejsc energetycznych w Polsce, drugie po Wawelu. Niegdyś górę te to nazywano "Śląskim Olimpem". Na górze znajduje się kamienny krąg, w którym oddawano cześć bogu słońca. Jedna z legend mówi, że góra powstała podczas wojny aniołów z diabłami.

Białowieża woj. podlaskie,  pow. hajnowski

Miejscem mocy jestpolana z kamiennymi kręgami znajdujące się w lesie. Znajduje się ok. sześciu kilometrów na południowy zachód od Białowieży. Według osób, które odwiedzają to miejsce przebywając w nim można sobie poprawić samopoczucie, niektórzy odczuwają przypływ pozytywnej energii.

Supraśl woj. podlaskie, pow. białostocki

Miejsce mocy w tej miejscowości umiejscowione jest pod cerkwią. Ojciec Klimuszko, który pochodził z Podlasia często wspominał o pozytywnych właściwościach tego miejsca.


Tykocin woj. podlaskie,  pow. białostocki

Czakram w mieście tym znajduje się w okolicach synagogi, ale także jest zlokalizowany pod ruinami zamku Zygmunta Augusta.

Rapa woj. warmińsko-mazurskie, pow. gołdapski

Czakram znajduje się w miejscu grobowca rodziny Farenheidów. Grobowiec ten zbudowany jest w kształcie piramidy. Miejsce na jego budowę nie zostało wybrane przypadkowo, bowiem przecinają się tutaj trzy linie silnego promieniowania geomantrycznego.

Wrocław, Ostrów Tumski, woj. dolnośląskie

Na początku w miejscu tym mieszkali Ślężanie, po nich książęta piastowscy, a od XI wieku mieszkają biskupi. Co do samej lokalizacji czakramu to podawane są dwa miejsca:

1 bezpośrednio pod katedrą Wrocławską

albo

2 pod niewielkim kościołem św. Michała, który znajduj się ok. 200 metrów od samej katedry. Kościół ten jest jedną z najstarszych świątyń we Wrocławiu. Kiedyś był częścią piastowskiego zamku.

Wrocław, kościół św. Elżbiety - tzw. kościół garnizonowy, woj. dolnośląskie

Czakram ma znajdować się bezpośrednio pod samym kościołem. Najsilniej jego działanie jest odczuwalna przy wewnętrznym północnym wyjściu z kościoła.

Supraśl woj. podlaskie, pow. białostocki

Miejsce mocy w tej miejscowości umiejscowione jest pod cerkwią. Ojciec Klimuszko, który pochodził z Podlasia często wspominał o pozytywnych właściwościach tego miejsca.

Błędne Skały (Bukowina Kłodzka) woj. dolnośląskie,  pow. kłodzki

Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc znajdujących się w Górach Stołowych. Legenda powstania tego miejsca mówi, że Liczyrzepa nie chcąc oddawać czci słowiańskim bogom zniszczył okoliczne góry a rozlatujące się kamienie stworzyły labirynt skalny zwany: Błędnymi Skałami.

Ostrów Lednicki woj. wielkopolskie, pow. gnieźnieński

To w tym miejscu Mieszko I przyjął chrzest. Moc tego czakramu sprzyja rozwojowi duchowemu i uspokaja nerwy.

 

Białystok woj. podlaskie, pow. białostocki

Korzystne oddziaływanie czakramu można odczuć idąc ul. Lipową w Białymstoku. Na całej długości tej ulicy czakram oddziaływuje z największą siłą. Linia geomantryczna przebiegająca pod tą ulicą przebiega także przez kościół św. Rocha.

Odry woj. pomorskie, pow. chojnicki

Czakram znajduje się w miejscu jednego z największych w Polsce skupiska kamiennych kręgów. Miejsce to tworzy 30 kurhanów i 10 kamiennych kręgów.  Radiesteci badający to miejsce twierdzą, że przebywając w jego wnętrzu można rozbudzić zdolności jasnowidzenia oraz telepatii.

Jak korzystać z energii czakramu

Ważna jest nastawienie wewnętrzne. Przede wszystkim trzeba otworzyć się na płynącą energie. Wystarczy usiąść w takim miejscu wyciszyć swój organizm głęboko, spokojnie i równomiernie oddychając. Można zacząć modlić się lub medytować. Nie zawsze za pierwszym razem odczuwa energię miejsca mocy, czasami potrzeba kilku lub nawet więcej prób.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena