Poszukiwania związane z wynajmem lub kupnem mieszkania mogą czasem trwać bardzo długo. Niekiedy pomimo kilkumiesięcznej bieganiny i tak zresztą nie udaje nam się odnaleźć czegoś, co spełniałoby wszystkie nasze oczekiwania.

Data dodania: 2013-09-11

Wyświetleń: 1204

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Problem jest szczególny, jeśli tak naprawdę nie mamy świadomości czego szukamy, ani gdzie szukać.

Podobna kwestia występuje w przypadku wynajęcia biura pod wynajem, mającego w przyszłości pełnić siedzibę naszej firmy.

Podjęcie decyzji o tym, jaki dom, kamienicę lub biuro wybrać może przysporzyć nam nie lada trudności.

Ciekawy jest fakt, że obecnie wszystkich ofert dotyczących nieruchomości jest bardzo dużo. Teoretycznie nie powinniśmy mieć zatem problemu w ich odnalezieniu. Jak się jednak okazuje w gąszczu ofert trudno znaleźć coś nadzwyczaj interesującego.

Czy warto szukać lokalu na własną rękę? Czy może wynająć profesjonalne biuro nieruchomości?

Szukanie nieruchomości na własną rękę ma oczywiście swoje plusy w postaci niższych kosztów. Wyszukując danej oferty samodzielnie nie opłacamy bowiem prowizji, ani żadnych dodatkowych pieniędzy za pomoc w wyszukiwaniu interesujących ofert. Niestety, jak się szybko okazuje samodzielne poszukiwania bardzo często kończą się niestety fiaskiem. Powodów może być wiele. Nie znamy się na rynku nieruchomości i wszystkie oferty wydają się nam zbyt wysokie. Ciężko jest nam ocenić stan techniczny budynku itp. Mieszkanie to zresztą na tyle ważna sprawa, że trudno byłoby także decydować się na mieszkanie pierwsze z brzegu.

Za co Agencje nieruchomości pobierają prowizje?

Wiele osób boi się agencyjnej prowizji jak diabeł święconej wody. Uważamy, że pieniądze jakie pobiera od nas dana firma nie są warte wydania. Czy jednak zastanawialiśmy się kiedyś co kryje się pod opłatą agencyjną?

Jak się okazuje w koszty te wlicza się wiele różnych aspektów:

  • Po pierwsze wyszukanie dla nas ciekawego i pasującego dla naszych możliwości mieszkania, biura, czy innego rodzaju nieruchomości;
  • Po drugie spisanie umowy najmu;
  • Po trzecie wskazanie na wysokość czynszów i innych opłat w danej okolicy;
  • Informacja na temat danego rynku, który nas interesuje.

Zakres informacji, jakie jesteśmy w stanie uzyskać oraz pomocy w wyszukiwaniu oferty jest zatem dosyć szeroki. Sami bardzo rzadko posiadamy taką ilość wiedzy, która mogłaby nam wystarczyć w wyszukaniu nieruchomości na wysokim poziomie.

Poza tym nie znając realiów panujących na rynku nieruchomości, możemy łatwo podpisać niekorzystną umowę, przepłacić za mieszkanie, które nie jest warte swojej ceny.

Z jakiego biura nieruchomości korzystać?

Najlepiej z takiego, które jest znane na rynku. W ocenie jakości takiego biura z pewnością pomoże nam ilość opinii odnalezionych na różnych forach internetowych. Osoby, którym udało się lub też nie odnaleźć wymarzoną ofertę dotyczącą przyszłego domu, chętnie dzielą się takimi informacjami z innymi osobami, które dopiero co zaczynają szukać mieszkania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena