Zakład pogrzebowy – ta nazwa może się dobrze kojarzyć chyba tylko ich właścicielom, którzy od lat dobrze wychodzą na tym interesie, ale czy na pewno?

Data dodania: 2013-08-27

Wyświetleń: 2618

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele osób stwierdzi, że to złoty interes, prawdziwie nieustanne źródło. W końcu co na świecie jest bardziej pewnego niż śmierć, co jest bardziej pewnego niż to, że ktoś każdego dnia umrze, a jego bliski przyjdzie do nas, abyśmy go pochowali i rzecz jasna będzie nam musiał za to zapłacić. Dlatego też takim powodzeniem cieszą się pogrzebowe usługi we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie czy najzwyklejszej małej miejscowości – krótko mówiąc wszędzie.

Dobry zysk, ale trudny…

 Wszystko to jest jasne. Perspektywy w tej branży mogą się nam wydawać nieskończenie wielkie. Klientów nie powinno nam zabraknąć, a co za tym idzie do naszej firmowej kieszeni będzie wpadał pieniądz za pieniądzem. Owszem, ale jasne jest też to, że to biznes niezwykle trudny, z kilku powodów.

Kwestia psychiki

Wiele osób pracujących w zakładach pogrzebowych uważa, że trzeba mieć ją niezwykle twardą albo też w ogóle jej nie mieć. Nie znaczy to jednak, że pracują w nich sami zwyrodnialcy, dla których śmierć nic nie znaczy. Bez wątpienia jednak prowadząc taki biznes należy mieć twarde podejście. Możemy bowiem na tej drodze spotkać wiele nieprzyjemności, nie wspominając już o tym, że oprócz patrzenia na pieniądze, to w głównej mierze patrzenie na ludzkie cierpienie.

Kwestia zaplecza

Jeśli chcemy twardo stąpać w pogrzebowym biznesie, musimy mieć też odpowiednie zaplecze. Mowa tutaj między innymi o instytucjach takich jak szpitale, policja czy nawet straż pożarna, czyli wszystkie te, do których dodzwonimy się zaczynając od 99.

Kwestia konkurencji

Dlaczego tak ważna jest konkurencja? Ano dlatego, że jest jej w dzisiejszych czasach całe mnóstwo. Zakłady pogrzebowe wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Nie wystarczy więc tylko założyć firmę i czekać, aż ktoś do nas przyjdzie. Musimy się przede wszystkim wyróżniać na rynku, mieć atrakcyjny biznes plan i go realizować. Warto zadbać o odpowiedni poziom techniczny i logistyczny, szukać innowacyjnych rozwiązać i działać na wysokim poziomie.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena