Do zasobu polskich tradycji weselnych wchodzi coraz więcej zwyczajów rodem z Zachodu. Jednym z ciekawszych i zarazem bardzo praktycznych, jest zakładanie specjalnej prywatnej strony ślubnej przez przyszłą parę młodą. Strona taka pozwala przekazać informacje, które  zainteresują gości. 

Data dodania: 2013-08-12

Wyświetleń: 1367

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co dokładnie się na niej znajdzie, zależy od inwencji twórców. Niektóre z takich stron potrafią być niezwykle atrakcyjne i pomysłowe, przez co stają się jedną z pamiątek po ślubie.

Jak założyć stronę ślubną?

Internet wkracza we wszystkie dziedziny życia – także w przedślubne przygotowania. Jeszcze jakiś czas temu przygotowanie strony  ślubnej wymagało trochę wysiłku oraz zaangażowania kogoś, kto zna się na informatyce. Dziś istnieją specjalne serwisy w których bezproblemowo i intuicyjnie można stworzyć własne miejsce w sieci. Z obsługą powinni poradzić sobie nawet laicy. Wyszukując w Internecie hasło ‘strona ślubna’ otrzymamy całą serię portali, w których można będzie ją założyć nawet w kilka minut. Zwykle wygląda to tak, że wypełniamy załączony formularz, wybieramy opcję bezpłatną lub płatną, oraz podajemy wszystkie niezbędne informacje i treści jakie pojawią się na stronie.

 Dlaczego warto 

Korzyści wynikających z założenia strony ślubnej jest bardzo dużo. Przede wszystkim jest to spora oszczędność czasu i pieniędzy  - nie trzeba ciągle ponawiać kontaktu z gośćmi by przekazać im potrzebne informacje, które z resztą bywają po wielokroć powtarzane, co powoduje prawdziwe znużenie pary młodej. Na stronie wszystkie one będą dostępne przez cały czas, 24 godziny na dobę. Co zwykle się tam umieszcza? Podstawową i najważniejszą informacją jest data i miejsce  ślubu oraz wesela. Często obok umieszczone są wskazówki i mapy dla dojeżdżających. Całość uzupełniać mogą dodatkowe informacje, o wszystkim co dotyczy ceremonii i późniejszej zabawy. Niektóre z par umieszczają tam również informacje o sobie samych – w końcu nie każdy z rodziny pana młodego zna dobrze pannę młodą i na odwrót. Nie każdy zna też historię ich znajomości czy informacje o zaręczynach, więc i takie pojawiają się na stronach. Dodatkową opcją jest możliwość stworzenia księgi gości w której będzie można pozostawić parze młodej wiadomość, życzenia czy gratulacje. Czasami tworzy się także fora dla gości, gdzie rozmawiają oni na wybrane przez siebie tematy.

Podpowiedzi na temat prezentów

Listy prezentów na ślubie są dość kontrowersyjną kwestią – jedni uważają je za nietakt, inni potwierdzają ich użyteczność. W zależności od poglądów pary młodej, mogą oni taka listę umieścić na swojej stronie ślubnej. Przy bardziej zaawansowanych rozwiązaniach, goście mogą rezerwować sobie dany prezent, po czym znika on z listy. Niektóre serwisy udostępniają również zintegrowane konta do wpłat równowartości wybranych przez gości prezentów, choć trzeba przyznać że ta opcja jak na razie nie cieszy się zbytnią popularnością.

Już po ślubie

 Po ślubie taka strona wcale nie musi znikać z sieci. Może ona stać się miejscem przyjmowania gratulacji, oraz umieszczania pamiątkowych zdjęć czy filmików. Dzięki temu staną się dostępne dla gości, z którymi kontakt jest utrudniony lub którzy nie mogli dotrzeć na uroczystość. Również sami małżonkowie z pewnością nie raz powrócą z sentymentem na taką stronę. 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena