Przedszkola prywatne coraz częściej wybierane są przez pracujące mamusie oraz przez rodziny, które nie mogą znaleźć miejsc w przedszkolach publicznych. Jakie są korzyści z wyboru przedszkola prywatnego?

Data dodania: 2008-04-14

Wyświetleń: 3621

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Każda kobieta marzy o posiadaniu potomstwa. Między innymi po to, aby mieć dzieci kobiety wychodzą za mąż i zakładają rodzinę. Kiedy w małżeństwie pojawi się już dziecko to po 3-4 latach może pojawić się problem pt. co zrobić z dzieckiem, gdy młoda mama chce wrócić do pracy, a nie bardzo ma z kim zostawić 4-letniego malucha. Niektóre rodziny obawiają się posłania małego dziecka do przedszkola publicznego i decydują się na wybór przedszkola prywatnego. Jakie są korzyści z wyboru przedszkola prywatnego?

Po pierwsze nasze dziecko w przedszkolu prywatnym będzie miało zapewnioną opiekę przez cały dzień, a nie tak jak w przedszkolu publicznym przez kilka godzin. Gdy odwieziemy maluszka do przedszkola prywatnego np. o godzinie 9.30 to do godziny przynajmniej 17 dziecko będzie miało zapewnioną opiekę. Przez ten czas możemy spokojnie oddać się pracy bez zamartwiania się kto zaopiekuje się naszym małym skarbem.

Po drugie każdy rodzic chciałby mieć pewność, że jego dziecko jest pod dobrą i fachową opieką. Przedszkola niepubliczne zwykle mają wyższe wymagania co do kwalifikacji i umiejętności zatrudnianych osób, które mają pracować z maluszkami lub chociażby przebywać w pobliżu dzieci. W przedszkolu prywatnym nie każda osoba z wykształceniem pedagogicznym z wczesnym nauczaniem zostanie zatrudniona. Dzięki temu jako rodzice możemy być spokojni o to, że naszymi pociechami zajmują się osoby kochające dzieci i zajmujące się nimi z powołania, a nie z konieczności.

Po trzecie wszyscy wiemy, że dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia, a nie traktowania go jak jedno z wielu. Pedagodzy uczą się na studiach, że każde dziecko jest inne i że należy mu poświęcić bardzo dużo uwagi, tolerować jego indywidualność i jego potrzeby, a nie klasyfikować go jako dziecko takie same jak pozostałe. Dzięki niewielkiej liczbie dzieci w grupie przedszkola prywatnego dziecko ma zapewnione indywidualne podejście wychowawcy oraz znacznie większe zainteresowanie. Opiekunki mogą lepiej poznać dziecko i więcej przekazać rodzicom na jego temat. Warszawskie przedszkola Zielona Ciuchcia ograniczają liczbę dzieci po to, aby wychowawcy mieli ułatwione zadanie i mogli poświęcać więcej czasu każdemu maluszkowi, którego mają pod opieką.

Korzyści z wyboru przedszkola prywatnego jak np. przedszkola Bemowo czy przedszkola Włochy w Warszawie można wymienić mnóstwo. Polecamy czym prędzej zainteresować się zapisami dla Państwa dziecka, ponieważ może to przynieść same korzyści w postaci bezpieczeństwa i zadowolenia dziecka oraz spokoju w czasie pracy dla Państwa.
Licencja: Creative Commons