Przyzwyczajeni jesteśmy do tego że ostatnimi czasy przepisy dotyczące ruchu drogowego oraz podchodzenia do egzaminów na prawo jazdy zmieniają się z roku na rok. Państwo szuka coraz to nowych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach jednocześnie starając się nie ograniczać praw obywateli.

Data dodania: 2011-03-31

Wyświetleń: 1583

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Według nowych przepisów ruchu drogowego, szkoła jazdy będzie musiała uaktualnić nauczany program o parę nowych informacji.

Ważne jest to, że o prawo jazdy będzie można się już ubiegać w wieku 14 lat - będzie to kategoria AM, która daje możliwość jazdy motorowerami. Również inne przepisy, obejmujące pewne zmiany w ubieganiu się o dokumenty uprawniające do jazdy motocyklami, quadami i innymi są opisane w najnowszych wydaniach kodeksu drogowego.

Szkoły jazdy oraz kurs prawa jazdy nie zawiera aż tak wielu nowelizacji. Wiadomo jednak, że młodemu kierowcy prawo jazdy może być odebrane, po popełnieniu trzech wykroczeń. Ponowne ubieganie się o zdawanie egzaminu państwowego może nastąpić dopiero po dwóch latach. Oczywiście jest to dobra informacja, jeśli myślimy o bezpieczeństwie na polskich drogach. Zmusi to młodych kierowców do zachowania większej ostrożności na drogach oraz o baczniejsze przestrzeganie przepisów drogowych.

Kursy na prawo jazdy obecnie obejmują szereg zasad, które muszą być przestrzegane, aby kursant zdał egzamin uprawniający go o ubieganie się do odebrania po oczekiwaniu około 4 tygodni prawa jazdy. Niektóre szkoły zachęcają do zapisania się właśnie u nich na kurs poprzez szeroką reklamę i zachęcanie największą zdawalnością właśnie ich kursantów. Przystępne przekazanie wiedzy jest niezwykle ważne, aby zasady były przyswajane już od pierwszych zajęć teoretycznych, a ich przestrzeganie przystępując do praktyczniej nauki jazdy było oczywiste i nie wymagało ciągłego przypominania o obowiązujących przepisach przez instruktora.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena