„Nietrafiony” prezent to sprawa bardzo delikatna. Stawia ona w niezręcznej dość sytuacji zarówno obdarowywanego jak i darczyńcę. Wyobraź sobie świąteczny, gwiazdowy wieczór przy choince. Cała rodzina czeka na moment rozdawania prezentów. Rozpoczynasz rozpakowywanie paczuszki od męża, ...

Data dodania: 2008-04-14

Wyświetleń: 3254

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Nietrafiony” prezent to sprawa bardzo delikatna. Stawia ona w niezręcznej dość sytuacji zarówno obdarowywanego jak i darczyńcę.
Wyobraź sobie świąteczny, gwiazdowy wieczór przy choince. Cała rodzina czeka na moment rozdawania prezentów.
Rozpoczynasz rozpakowywanie paczuszki od męża, a w środku balsam do ciała i żel pod prysznic. Szczerze się z niego cieszysz, bo Twojej ulubionej firmy. Mąż dumny z udanego wyboru.
Pora na prezent od dzieci. Rozpakowujesz, a w środku… żel pod prysznic i mleczko do ciała. Uśmiechasz się miło, całujesz pociechy i żartujesz, że będziesz teraz bardzo piękna, po takiej dawce kosmetyków. Dzieci też się uśmiechają, ale już nie tak promiennie jak mąż chwile wcześniej, a i jemy uśmiech troszkę zbladł na twarzy.
Rozpakowujesz prezent od teściów, a w środku… balsam do ciała, żel pod prysznic i sól do kąpieli. Uśmiechasz się, ale nie bardzo wiesz, co masz powiedzieć… Pozostali uczestnicy Wigilii, mimo, że bardzo chcieli obdarować cię czymś, co sprawi Ci przyjemność tez mają niewyraźne miny…
Taki wieczór świąteczny, imieniny, urodziny czy nawet parapetówkę na pewno większość z nas ma za sobą.
Czy da się tego uniknąć?
Oczywiście! Wystarczy przy wyborze prezentów starać się znaleźć coś, czego na pewno nikt inny nie kupi lub, co samemu chciałoby się dostać, ale zawsze zakup tej pięknej rzeczy, odkłada się na później. Należy wyobrazić sobie „odbiorcę” prezentu: jego upodobania, potrzeby, charakter i wyruszyć na poszukiwanie odpowiedniej, konkretnej rzeczy.
Dzisiaj, odnalezienie oryginalnych prezentów nie jest wcale trudne. Pod warunkiem, że zakupów nie robi się w ostatniej chwili, w supermarkecie zasypanym seryjnymi „prezentami” z Chin lub Indii, gdzie kupujemy rzecz może niezbyt piękną i nie do końca pasującą, ale najbardziej reklamowaną i w zasięgu naszego wzroku po wejściu do sklepu.
Naprawdę ładne i oryginalne przedmioty można znaleźć np. w sklepach internetowych. Wpisujemy w wyszukiwarkę, co chcemy kupić i możemy wybierać z masy ofert.
Pytanie: co wpisać w wyszukiwarkę? Odpowiedz prosta: rękodzieło! Wszystko, co nie „zeszło” z maszyny, ale jest dziełem artysty jest unikalne i niepowtarzalne. Nawet, jeśli szukamy „zwykłego” pojemniczka na długopisy na biurko męża czy doniczek na zioła dla teściowej, dodając słowo „rękodzieło” znajdziemy coś naprawdę oryginalnego.
Przy takim wyborze prezentu opisana wyżej scenka mogłaby wyglądać następująco:
Prezent od męża: śliczna, romantyczna szkatułka i świeczka z wizerunkami aniołków, prezent od dzieci: oryginalny, ręcznie robiony komplet biżuterii, a od teściów prześliczna buteleczka ze wzorem secesyjnym, a w środku domowa nalewka.
Prezenty takie jak opisane wyżej znajdziesz w sklepie www.twoj-prezent.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena