Leasing samochodu można porównać do wynajmu długoterminowego. To świetne rozwiązanie, jeśli chcesz mieć nowy samochód, ale niestety nie posiadasz wystarczającego kapitału lub jeśli chcesz droższy samochód, niż możesz sobie pozwolić, w przypadku zakupu.

Data dodania: 2013-07-25

Wyświetleń: 1384

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Miesięczne opłaty w leasingu są znacznie niższe niż przy zakupie auta na kredyt, ale spotkać możesz się z sytuacją, w której będziesz miał na przykład ograniczoną liczbę kilometrów do przejechania. Sprawdź zatem, jak przygotować się do podpisania oferty leasingowej i na co zwrócić szczególną uwagę.

Po pierwsze, oceń swoje potrzeby. Zastanów się, w jaki sposób chcesz użytkować auto, jak wiele kilometrów chcesz nim przejeżdżać, czy ma być to samochód na krótki okres czy ma Ci służyć przez lata. Ustal, ile kilometrów przejeżdżasz rocznie. Różne firmy leasingowe posiadają różne zapisy dotyczące przebiegu samochodu. To pomoże Ci przy wyborze odpowiedniego auta. Dopłata za przebieg może być znacząca. Zdecyduj, jak długo będziesz chciał użytkować samochód, pamiętając, że okres leasingu wpływa na jego koszt.

Przemyśl dokładnie swoje finanse. Pamiętaj, auto w leasingu to nie darmowy wynajem samochodu. Będziesz musiał opłacać koszty leasingu. Przed wyborem auta i konkretnej oferty leasingowej, sprawdź, na ile będziesz mógł sobie finansowo pozwolić. Zdecydowana większość firm leasingowych bez problemu przeprowadzi dla Ciebie kalkulację już na pierwszym spotkaniu. Negocjuj najniższą możliwą cenę leasingu, aby uzyskać jak najniższe koszty.

Przed podpisaniem umowy leasingowej przeprowadź jazdę próbną wybranym autem. Sprawdź, czy na pewno będziesz zadowolony z samochodu, który pragniesz wyleasingować. Upewnij się co do szczegółów umowy. Zawsze pytaj konsultanta, jeśli coś nie jest dla Ciebie jasne. Zapytaj na przykład o warunki wykupu auta na koniec okresu leasingowego.

To tylko najważniejsze aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę korzystając z oferty leasingu. Pamiętaj, że umowy leasingowe podpisuje się na lata. Warto zatem dokładnie przeanalizować ofertę leasingu, aby potem już tylko cieszyć się swym autem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena