Chociaż nie przydarzają się zbyt często, to bez wyjątku wzbudzają spore emocje i stres. Chodzi w końcu o nasze meble i pozostałe cenne przedmioty. Zależy nam na ich bezpiecznym transporcie w nowe miejsce. W jaki sposób zatem się do tego optymalnie przygotować, aby potem uniknąć niemiłych niespodzianek?

Data dodania: 2013-06-17

Wyświetleń: 1364

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Właściwy wybór firmy transportowej

Na pewno należy zamówić firmę przeprowadzkową chociażby do przenoszenia oraz przewiezienia ciężkich przedmiotów. Aby oszczędzić kręgosłup można też zlecić firmie całe zapakowanie i rozpakowywanie.

Aby ułatwić proces przeprowadzki należy:

- przygotować nowe mieszkanie: zamontować wszystkie półki, tak aby transport mebli był sprawny, należy je pogrupować,

- przygotować wystarczającą ilość kartonów różnej wielkości i worków. Kartony możne także wcześniej przywieźć firma przeprowadzkowa,

- do kartonów pakować należy książki i przedmioty kuchenne, do worków natomiast materiały: ubrania, pościel,

- należy pakować się metodycznie, rozpoczynając od rzeczy, bez których można się obejść w starym mieszkaniu.

Kolejność pakowania

Zawsze parę kartonów musimy zostawić sobie na koniec, ponieważ przedmioty, które będą do zapakowania w ostatniej chwili (np. naczynia po śniadaniu, czajnik, kosmetyki, pościel) posiadają zdolność do  mnożenia się!

- ciężkie przedmioty (na przykład książki) warto zapakować w mniejsze kartony,

Dobre planowanie

Przeprowadzkę powinniśmy planować tak, aby przypadała w okresie odpowiednim zarówno ze względu na pogodę oraz wybrać firmę, która zapewni bezpieczny przewóz mebli.

Musimy pamiętać, by przedstawiciel firmy przeprowadzkowej, z której usług korzystamy, pojechał z nami na wizję lokalną i przygotował dokładny kosztorys na piśmie (żeby nie okazało się, że koszt nagle wzrósł).

Przedsiębiorstwa transportowe oferują często demontaż, przygotowanie urządzeń do przewozu, a nawet pakowanie, transport oraz rozpakowanie i ponowne zmontowanie, a często także podłączenie urządzeń hydraulicznych i elektrycznych. Jeżeli pragniemy zaoszczędzić, należy samemu  zmontować meble i przyłączyć urządzenia elektryczne, pozostawiając firmie przeprowadzkowej jedynie transport i wniesienie sprzętu. Miejmy na uwadze jednak, że w tym wypadku firma przeprowadzkowa nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne wypadki i uszkodzenia. Niektóre z firm specjalizują się nie tylko w przeprowadzkach domowych, ale również mają w zakresie swoich usług przeprowadzki biur. Okazuje się, że to bardzo skomplikowany proces i profesjonalna firma sprawnie sobie poradzi nawet z dużą ilością urządzeń i dokumentów, odpowiednio je grupując i przewożąc w stanie nienaruszonym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena