Reklama jest najważniejszym aspektem funkcjonowania każdej firmy, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na wykonywanie wydruków cyfrowych. Postaram się wyjaśnić, jakie są różnice między drukiem cyfrowym a drukiem offsetowym.

Data dodania: 2013-03-08

Wyświetleń: 1486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Druk offsetowy najlepiej jest stosować w przypadku realizacji dużych nakładów: wizytówki, ulotki, a także plakaty czy papier firmowy dobrze jest drukować na offsecie. Druk offsetowy charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania, a przy dużych nakładach, jest to najtańsza forma drukowania dostępna na rynku.

Druk cyfrowy jest niestety niezwykle drogi przy zleceniu dużych nakładów, jest jednak opcja personalizowania wydruków, oznaczania ich różnymi numerami czy wpisywania innych nazwisk w przypadku wizytówek czy zaproszeń. Tracimy jednak na jakości, a zwłaszcza najbardziej odczuje to nasz portfel. Druk offsetowy nie ma możliwości personalizowania dokumentów, ponieważ do każdego druku niezbędne jest naświetlanie matryc, z których następnie drukowane są materiały.

Drukarnie offsetowe, poza drukowaniem, oferują również niezwykle bogaty pakiet usług dodanych, jak np. szycie maszynowe, składanie, bigowanie, falcowanie, a także foliowanie wydruków. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również usługi druku UV na wydrukach promocyjnych.

Druk cyfrowy będzie idealnym rozwiązaniem do wykonania pojedynczego plakatu czy pojedynczych materiałów promocyjnych. Trzeba jednak zawsze pamiętać o jakości, a różnica pomiędzy tymi dwoma sposobami drukowania jest ogromna. Z druku cyfrowego na ogół korzystają klienci, którzy nie potrzebują dużych ilości wydruków. Drukarnie offsetowe nastawione są jednak na drukowanie dużych partii, często nawet dużych rozmiarów. Niestety, drukarnie cyfrowe na ogół drukują format do A3, w pozostałych wypadkach potrzebne są dodatkowe plotery wielkoformatowe, a ceny takich wydruków nie należą do najtańszych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena